Як зробити високу температуру.

Висока температура - це досить відносна характеристика, яка потребує уточнення. Припустимо, якщо прийняти за високу температуру 1000 градусів за Цельсієм, то вже є від чого відштовхуватися. Подібну температуру , навіть більшу, можна створити різними способами, наприклад, електричним розрядом в газах або за допомогою хімічної реакції. Але практика показує, що для будь-якого процесу важлива не тільки температура, але і її тривалість.
Вам знадобиться
  • Нітрат калію (натрію), сірка, пробірка, штатив, пісок, перманганат калію, алюміній, вогнегасник.
Інструкція
1
Візьміть непотрібну хімічну пробірку і помістіть в неї трохи нітрату калію або нітрату натрію (селітри). Пробірку закріпіть на штативі і нагрійте її за допомогою газового пальника.
2
Дочекайтеся поки селітра не розплавиться. При плавленні нітрати лужних металів розкладаються з утворенням нітритів і виділенням чистого кисню. Коли виділення кисню стане стійким, тоді приберіть пальник і підставте під пробірку чашку з піском, пробірка не витримає цей досвід, вона розплавиться.
3
Потім візьміть невеликий шматочок сірки і підпаліть його. Підпалену сірку занурте в пробірку наповнену киснем від розкладання селітри. Сірка буде інтенсивно згоряти в атмосфері кисню, при цій реакції утворюється дуже висока температура.
4
Візьміть трохи перманганату калію (марганцівка) і ретельно перемішайте його з алюмінієвої стружкою (можна з сріблянкою). Потім вставте в суміш магнієву стрічку і підпаліть її (тільки відійдіть подалі). Відбудеться короткочасна спалах з великим виділенням теплоти. Температура при цій реакції досягає декількох тисяч градусів.
Зверніть увагу
Ігри з вогнем завжди вважалися небезпечним заняттям, тому не нехтуйте засобами пожежної безпеки.