Як замінити батарейку для материнської плати. Як дізнатися що села батарейка на материнке.

Розряджений батарейка на материнській платі може доставити користувачеві ряд проблем, від неправильного відображення системного часу до скидання налаштувань BIOS і неможливості увійти в систему. На жаль не всі знають, як позбутися від даної проблеми.
Вам знадобиться
  • пінцет, викрутка, новий акумулятор, системний блок.
Інструкція
1
Отже, якщо ви помітили перші тривожні симптоми кончини системного акумулятора, не відкладайте його заміну. Нам знадобиться пінцет, і хрестоподібна викрутка. Першим ділом відключіть живлення комп'ютера, від'єднайте дроти клавіатури, мишки і периферійних пристроїв. Відкрутіть два бічних гвинта і від'єднайте кабель монітора від роз'єму відеокарти. Якщо ви розбираєте комп'ютер в перший раз, то уважно подивіться і запам'ятайте, куди був підключений кожен з проводів. Після цього можна приступити до розтину системного блоку.
2
Покладіть системник на бік. На задній панелі знайдіть два гвинти, які тримають бічну панель, і викрутити їх викруткою, після чого панель можна зняти. Вашому погляду відкриється картина нутрощів комп'ютера. Уважно вивчіть поверхню материнської плати на предмет розташування системного акумулятора. Він має форму таблетки близько сантиметра в діаметрі.
3
Візьміть пінцет і акуратно витягніть його з посадкового гнізда, попередньо звернувши увагу на його правильне розташування. Постарайтеся при цьому не погнути контактні пластинки. Придбати такий акумулятор можна в найближчому магазині, що продає комп'ютерні комплектуючі. Оскільки акумулятори зустрічаються декількох типом, захопіть той, який ви тільки що витягли як зразок.
4
Куплений акумулятор обережно вставляємо пінцетом в посадочне гніздо, чи не переплутавши при цьому полярність. Після цього встановлюємо назад бічну панель, закріплюємо її гвинтами, ставимо системник на місце і підключаємо до нього всі необхідні пристрої. Якщо ви раптом забули, куди що підключається, не біда, майже всі сполуки мають різні типи роз'ємів, тому насправді складно що-небудь переплутати. Після цього включаємо в мережу і запускаємо комп'ютер, переконуємося що проблеми, пов'язані з яка сіла батарейкою пропали.
На материнській платі навіть не досвідчений користувач легко виявить батарейку CR-2032, звичайно розташовану в нижній частині плати, поруч зі слотами PCI. Якщо ваш комп'ютер став повідомляти про помилку CMOS battery failed, а в операційній системі постійно збиваються годинник, отже, саме час поміняти батарейку.
Вам знадобиться
  • - системний блок комп'ютера;
  • - викрутка;
  • - пилосос;
  • - пензлик маленька.
Інструкція
1
Зніміть бічну кришку системного блоку, що відкриває доступ до материнської плати. Якщо нутрощі комп'ютера покриті пилом, візьміть в руки пензлик і пилосос і акуратно почистіть всі плати. Без цієї процедури приступати до заміни батарейки можна. Також варто враховувати той факт, що в системному блоці комп'ютера присутні дрібні запчастини, тому потрібно акуратно чистити всі нутрощі.
2
Якщо материнська плата чиста, відсуньте вбік заважають шлейфи й проведення (але не відключайте від материнської плати, інакше потім не згадаєте, де вони були), щоб забезпечити вільний доступ до нижньої області материнської плати. Батарейка кріпиться на материнській платі за допомогою легкої засувки - акуратно відігніть її викруткою або пальцем. Батарейка вискочить із гнізда. Поставте на її місце нову батарейку. Такі батареї можна купити в будь-якому магазині, який займається продажем дрібних речей для дому.
3
Встановіть назад кришку від системного блоку і включіть комп'ютер. Зайдіть в BIOS, натиснувши Del або F2 на клавіатурі. Встановіть настройки дати й часу, потім зайдіть в розділ Boot і задайте порядок завантаження. Збережіть зміни, натиснувши F10 і введення на клавіатурі. Якщо у вас з першого разу не вийде зайти в систему BIOS, спробуйте ще раз.
4
Перевірте схоронність налаштувань BIOS (і працездатність нової батарейки), відключивши комп'ютер від харчування на якийсь час. Якщо після включення все залишилося, як ви налаштували - значить, батарейка робить свою справу. Міняти батарейку потрібно зазвичай не частіше разу на 2-3 роки. Однак випадки бувають різні, тому купите одну батарейку для запасу, щоб у подібних випадках не випробовувати таких складних проблем в системному блоці персонального комп'ютера.