Як робити дефрагментацію диска.

В процесі експлуатації комп'ютера і операційної системи виникає фрагментація файлів. Чим вона вища, тим повільніше починають грузиться файли, гальмувати система. Тому час від часу користувач повинен виконувати дефрагментацію дисків з метою підвищення працездатності та швидкості комп'ютера.
Інструкція
1
Виконуйте дефрагментацію диска завжди за допомогою спеціальних утиліт. Стандартні засоби операційної системи також дозволяють проводити дефрагментацію , але вона відрізняється низькою якістю виконання роботи. Але якщо у вас немає під рукою спеціальних програм, то використовуйте стандартні утиліти системи.
2
Клацніть правою кнопкою миші по диску, який ви хочете піддати дефрагментації. Випаде контекстне меню. У самому його кінці виберете підміню властивості. Відкрийте вкладку «Сервіс». Ви побачите три можливих сервісу. Вибирайте сервіс «Дефрагментація диска». Відкриється нове вікно. Натисніть кнопку «Аналіз» для аналізування вашого диска на предмет фрагментованих файлів. Після цього ви побачите різну кількість кольорових квадратиків. Значення квітів будуть вказані. Натисніть «Дефрагментація» для початку процесу.
3
Встановіть необхідні утиліти для дефрагментації. Їх написано дуже багато, тому вибирайте на свій смак. Принцип дії у всіх однаковий. Запустивши програму, ви побачите аналогічне зі стандартним сервісом системи вікно. Проведіть аналіз, а потім дефрагментацію вашого диска. Процес дефрагментації займає довгий час, але набагато швидше і якісніше, ніж стандартні засоби операційної системи. Ви можете встановити опцію вимикання комп'ютера після виконання операції. Багато програм з оптимізації системи містять в собі утиліти по дефрагментації. Але краще всього використовуйте окремі програми.