Як позбутися від молюска. Як позбутися від контагенозного молюска.

Контагіозний молюск - це вірусний дерматоз, зараження їм зазвичай відбувається при прямому статевому контакті або побутовим способом при використанні загальних мочалок і рушників. Після інкубаційного періоду на шкірі голови, тулуба з'являються гладкі, блискучі вузлики з дуже характерним пупковідним вдавлением. При молюску відсутні больові відчуття, хворих турбує тільки естетичний дискомфорт.
Інструкція
1
Перш за все, при виникненні таких вузликів потрібно отримати консультацію фахівця. Дерматовенеролог визначить тактику лікування на підставі аналізів, імунного статусу хворого, стадії розвитку хвороби і супутніх захворювань. У багатьох випадках при достатньому імунітеті лікування молюска не потрібно, вузлики зникають самостійно протягом півроку після перших висипань.
2
При невеликих висипаннях застосовується механічне видалення вмісту вузликів контагіозного молюска за допомогою хірургічного кюретта. Після вискоблювання ранки обробляють антибактеріальними засобами.
3
Коли вузликів багато, то їх іноді руйнують за допомогою високочастотного електричного струму, методом електрокоагуляції. Або застосовують заморожування ураженої тканини рідким азотом, цей метод називається кріодеструкція. В деяких випадках застосовують лазеротерапію. Такі процедури досить неприємні, їх виробляють з місцевим знеболенням мазями-анестетиками.
4
У виняткових випадках розвивається генералізована форма контагиозного молюска з множинними ураженнями шкіри, тоді призначають певні антибіотики та противірусні мазі, такі як «Тазорак», «Ретин-А», «Алдара», « ацикловір ». Їх наносять на уражену шкіру один раз на добу звичайно на ніч. А вранці шкіру промивають від мазі. Курс лікування триває кілька місяців.
5
У всіх випадках зараження контагіозним молюском потрібно зміцнювати захисні сили організму, для цього рекомендується прийом полівітамінів і стимуляторів імунітету. Сильний імунітет значно скорочує термін лікування і попереджає повторні висипання.
6
Після виявлення хворого потрібно обстежити всіх членів сім'ї на наявність інфекції, а головне, всіх його статевих партнерів. Щоб уникнути повторного зараження, обов'язкове дезінфекція особистих речей хворого, його постільних речей. До повного лікування потрібно відмовитися від сексуальних контактів і від відвідувань басейнів і саун.
Зверніть увагу
Іноді тривале лікування цитостатиками і кортикостероїдами може спровокувати виникнення молюска, особливо у людей похилого віку.
Корисна порада
Найефективніші і прості народні методи: - Змащуйте вузлики молюска соком часнику кілька разів на день.- Обробляйте висипання свіжим соком чистотілу 4-5 разів на день.