Як чистити зуби собакам.

Неприємний запах, зубний камінь, хвороби шлунково-кишкового тракту - багато захворювань починаються з хвороб порожнини рота. Щоб не допустити цього, необхідно з раннього дитинства привчати свого вихованця регулярно чистити зуби.
Інструкція
1
Чим раніше ви почнете привчати свою собаку до гігієни пащі, тим спокійніше вона сприйматиме цю процедуру. На сьогоднішній день в зоомагазинах продається безліч зубних паст, призначених для собак. Як правило, вони мають м'ясний смак, тому після чистки не потрібно прибирати залишки пасти з пащі - ваш вихованець з задоволенням їх доїсть. У зоомагазинах продаються і спеціальні щітки для чищення зубів. Також можна купити в аптеці м'яку дитячу зубну щітку - вона теж добре підійде для цих цілей.
2
Отже, щітка і паста куплені - починаємо привчати до них собаку. Посадіть вихованця поруч з собою, почастуєте шматочком пасти, потім обережно відкрийте йому пащу і акуратно починайте чистку. Ветеринарні лікарі радять використовувати ту ж схему, за якою рекомендують чистити зуби стоматологи людям. Обов'язково контролюйте натиск на щітку, щоб не пошкодити ясна. Пам'ятайте, що чистка зубів не повинна викликати у собаки негативних емоцій, тому якщо з першого разу у вас не вийшло якісно очистити ротову порожнину - нічого страшного! Регулярно займайтеся з собакою, будьте ласкаві і терплячі і результат не змусить себе чекати.
3
Чистити зуби собакам рекомендують 1-2 рази на тиждень (залежно від стану ротової порожнини). Якщо ви не впевнені в правильності своїх дій - покажіть собаку ветеринарному лікарю. Спеціаліст огляне вашого вихованця і дасть рекомендації по механізму чистки зубів, а також за частотою процедури.
4
Крім щітки і зубної пасти, існують спеціальні масажери для ясен. Як правило, їх роблять з м'якої гуми. Пристосування надівається на вказівний палець, після чого можна приступати до масажу. Такі процедури покращують циркуляцію крові, зміцнюють тканина ясен. Крім цього в зоомагазинах можна купити спеціальні "чистять" кісточки. Їх регулярне вживання також допомагає зберегти зуби вашого вихованця міцними і здоровими!