Як вибрати оптичний привід.

Багато нинішніх комп'ютери не мають флоппі-дисковода. Оптичні диски, маючи куди більший обсяг і швидкість запису/читання, остаточно витіснили магнітні. Відповідно, питання вибору оптичного приводу вельми актуальне. Який привід вибрати - залежить від вимог до цього пристрою.
Інструкція
1
Тип поставки. Все приводи йдуть із заводу або в retail-, або в OEM-варіанті. У першому випадку привід лежатиме в коробці зі шлейфом, гвинтами і, можливо, навіть "болванками" CD або DVD. OEM коробки «бонусів» не мають - максимум антистатичний пакет. Водночас, OEM трохи дешевше рітейлу.
2
Спосіб монтажу. Є внутрішні (internal) і зовнішні (external) приводи. Перші призначені для монтажу всередині комп'ютера в 5,25 "відсіку.
3
Спосіб підключення. Internal-приводи підключаються через роз'єми двох видів: SATA і IDE. Згідно специфікаціям, перший варіант швидше, проте у випадку з оптичними приводу ми ця різниця не так важлива, як з вінчестерами. Тому вибирати тип підключення можна відповідно до наявних в комп'ютері роз'ємами і особистими предпочтеніямі.Внешніе підключаються до комп'ютера по USB або через IEEE1394 (набагато рідше). Також зовнішні приводи майже завжди вимагають зовнішній блок живлення.
4
Підтримувані формати і типи приводів: • CD-ROM. Може тільки читати CD. Давно застарів. • CD-RW читає і записує тільки CD. Теж застарів. • DVD-комбо. Пише CD, читає DVD. Може вважатися застарілим, хоча іноді зустрічається у продажу. • DVD-RW вміє читати і записувати як CD, так і DVD. Зараз є оптимальним вибором за ціною і функціональності. • DVD-RW/BD-ROM може читати CD, DVD і BD, але записує тільки перші два типи дисків.
5
Швидкість приводу . У специфікаціях оптичних приводів і на болванках завжди є напис виду «16х». Ця цифра позначає максимальну швидкість читання диска. Для CD «базова» швидкість (1х) становить 150 кбайт/с для CD, для DVD - 1,38 Мбайт/с і для Blu-Ray - 4,5 Мбайт/с. За максимальною швидкістю гнатися не варто - для CD вистачить і 48х, для DVD - 16х, BD - 8х. Більш швидкісні болванки зустрічаються у продажу рідко.
6
Виробник. Ринок відносно стабільний, тому не обов'язково вибирати супер-бренд по захмарною ціною. Водночас, заощаджувати теж не варто.