Як вибрати джерело безперебійного живлення.

Перед вами постало питання придбання джерела безперебійного харчування, але як вибрати з різноманіття існуючих моделей саме ту, яка повністю задовольнить вашим умовам експлуатації і при цьому не буде містити непотрібних вам функцій, за які доведеться платити.
Інструкція
1
Насамперед слід з'ясувати, для яких цілей вам необхідний джерело безперебійного харчування, а так же визначитеся з часом автономної роботи, яке вас влаштувало б. Якщо ІБП потрібен тільки для того, щоб встигнути зберегти усі даний і безаварійно завершити роботу, можна взяти найбільш дешеву модель, розраховану на роботу комп'ютера в перебігу декількох хвилин. Якщо ж для вас важливо продовжувати роботу в разі припинення енергопостачання, то варто звернути увагу на більш складні моделі з можливістю аварійного енергопостачання комп'ютера аж до години, проте вартість таких пристроїв досить висока. Зверніть увагу на сумарну потужність, споживану вашим комп'ютером, і купуйте джерело безперебійного харчування, здатний видавати потужність на 10-15% більшу, ніж потрібно комп'ютеру. Це необхідно для запобігання перевантаження ДБЖ і як наслідок, його відключенню.
2
Якщо ви будете використовувати джерело безперебійного харчування не тільки для комп'ютера, але і для захисту периферійного обладнання, то при його виборі зверніть увагу на кількість розеток. Так само можна придбати модель має захист телефонної лінії від стрибків напруги, що буде важливо, якщо ви активно користуєтеся факсом. При використанні ДБЖ в житловій кімнаті або спальні, візьміть до уваги такий параметр, як рівень шуму, оскільки потужні моделі можуть виробляти шум порядку 45 дБл.
3
Намагайтеся вибирати модель, оснащену ефективними засобами індикації. Вкрай важливо визначити момент переходу в автономний режим, а так само мати уявлення про стан акумулятора та інших поточних параметрах, що б вчасно завершити роботу комп'ютера.
Корисна порада
При виборі, обов'язково поцікавтеся можливістю заміни акумулятора ДБЖ. Середній термін його служби знаходиться в межах 3-4 років, а придбання нового акумулятора обійдеться в кілька разів дешевше, ніж заміна джерела безперебійного живлення в цілому.