Як навчити цуценя командам. клички мопса.

Розумна і вихована собака - ідеальний компаньйон для людини. Для того щоб ваш вихованець з відзнакою закінчив собачу школу, необхідно починати його навчання з першого дня, коли у вашому будинку з'явився щеня.
Інструкція
1
Перш за все, собака повинна навчитися "побутовим" командам: відгукуватися на своє ім'я, знати, куди їй ходити в туалет, розуміти команди "Місце" і "Тихо". Навчити реагувати на ім'я простіше при годуванні: поставте миску цуценя на підлогу і покличте тварина кілька разів. Потім, в перервах між годуваннями, кличте малюка і пригощайте чимось смачненьким, після чого можна замінити частування на ласку або гру. Так собака швидко звикне до свого імені. Привчання до туалету - самий клопіткий етап. Спочатку можна привчити цуценя ходити в лоточок, потім після вакцинації можна переходити до вулиці. За кожну калюжку і купку, зроблену в потрібному місці хвалите свого вихованця. Команда "Місце". Віднесіть малюка на його підстилку, ласкаво притримаєте, повторюючи "Місце", почастуєте ласощами. Якщо щеня трохи посидів спокійно - бурхливо похваліть. Поступово почніть відходити на відстань, домагаючись, щоб ваш вихованець залишався на місці. Подальший етап - навчити собаку самої йти на підстилку на першу вимогу господаря. Команда "Тихо" потрібна для того, щоб запобігти зайвий шум. Якщо ваш вихованець загавкав - строго скомандуйте йому "Тихо!" і акуратно затисніть пащу рукою. Похваліть. Поступово ви повинні домогтися того, що при слові "Тихо!" собака відразу ж замовкає і не намагається відновити спроби гавкоту.
2
Наступний блок команд необхідно освоювати на вулиці. Головна команда - "До мене!" Її ваша собака повинна виконувати ідеально - від цього залежить безпека оточуючих людей і самого тварини. Почніть привчання ще вдома. Періодично кличте цуценя словом "До мене", давайте ласощі, грайте з ним. Ця команда повинна асоціюватися з приємним, собака повинна з задоволенням підходити до господаря. Потім те ж саме слід повторювати на вулиці. В результаті собака повинна підходити до вас за першим покликом. Наступна команда "Фу!". Практикувати її також варто починати з квартири. Як тільки ви помітили, що цуценя намагається взяти в пащу щось недозволене, різко окрікніте "Фу!". Можна також шльопнути неслухняного газетою - гучний хлопок буде неприємний для малюка. Але не більше! Пам'ятайте, що собаку не можна бити ні рукою, не повідцем! Жорстокістю ви ніколи не досягнете довіри і істинного послуху.
3
Також слід навчити собаку командам "Сидіти", "Лежати", "Стояти", "Поруч". Найкраще це робити після вивчення спеціальної літератури або під наглядом кінолога. Походіть зі своїм вихованцем в місцевий клуб собаківників або запишіться в кінологічну групу. Навчання собаки разом з іншими родичами сприятливо позначається на її психіці. Якщо щось не виходить, то завжди можна позайматися індівідуально.Для того, щоб отримати виховану собаку, необхідно пройти загальний курс дресирування (ОКД), якщо ви є власником великої собаки, то кінологи радять після ОКД пройти захисний курс дресирування (ЗКС). Там вашу собаку навчать захищати господаря і його майно.
4
Можна піти далі і освоїти зі своїм псом аджилити (швидкісне подолання собакою перешкод під керівництвом господаря), каникросс (людина і собака разом займаються бігом), скітджорінгом (собака і людина на лижах біжать певну дистанцію) і багато, багато іншого ! Найголовніше, щоб спільні тренування доставляли вам і вашому вихованцеві задоволення!
Корисна порада
При навчанні собаки будьте суворі, але не жорстокі. Твердість і терпіння - ось ваші кращі помощнікі.Не скупіться на похвалу - якщо собака правильно виконує те, що від неї вимагається почастуєте її ласощами або заохотьте лаской.Прежде, ніж приступити до навчання почитайте спеціальну літературу. Чим більше ви будете розбиратися в питаннях дресирування, тим простіше буде домогтися від вихованця желаемого.Прі навчанні собаки скористайтеся рекомендаціями досвідчених собаківників і кінологів. Це допоможе уникнути помилок, і ви швидше досягнете бажаного.
Чихуахуа - собака-компаньйон, тому їй ні до чого навички захисно-караульної служби, хоча вона і її може освоїти. Ця порода легко піддається навчанню. Проте, навіть дресирування по загальному курсу, покликана прищепити собаці послух, охайність, навчити її правильній поведінці вдома і на вулиці, вимагає від господаря постійної участі, уваги та наполегливості.
Вам знадобиться
  • - ласощі для собаки;
  • - поводок.
Інструкція
1
Дресирування найкраще починати з щенячьего віку і вести від простого до складного. Для відпрацювання команд запасіться яким-небудь собачим ласощами. Спочатку навчіть собаку реагувати на кличку. При годуванні, під час гри, коли ви пестите, прасуєте свого вихованця, називайте його по імені. Не називайте кличку, якщо хочете насварити цуценя. Ніколи не вимовляєте її строгим тоном. Дуже скоро щеня звикне пов'язувати її з приємними емоціями.
2
Щоб навчити чихуахуа команді «сидіти», візьміть в ліву руку шматочок ласощів. Підніміть її над головою собаки. Тварина має знати, що у вас там знаходиться. Правою рукою натисніть на задню частину тулуба собаки, намагаючись її посадити. Скомандуйте «сидіти». Села - похваліть, дайте ласощі. Повторіть 5-6 разів. Після того як ваш вихованець почне сідати сам, візьміть ласощі в праву руку. Не показуйте його собаці. Підніміть над її головою ліву руку, дайте команду «сидіти». Села - підгодуйте.
3
Навчіть чихуахуа виконувати команду "лежати". Спочатку скомандуйте «сидіти». Візьміть шматочок ласощів і простягніть його собаці так, щоб вона тягнулася вперед і трохи вниз. Скомандуйте «лежати». Натисніть їй на холку, намагаючись укласти. Лягла - похваліть, погладьте, дайте ласощі.
4
Вимовте команду «дай лапу» і самі візьміть в руку лапку собачки. Похваліть, погладьте, дайте підгодівлю. Собака швидко зрозуміє, що треба робити.
5
Найкраще команду "до мене" щеня освоює в 7-16 тижнів. Окликніть його, подайте команду "до мене". Підійшов - похваліть, дайте ласощі. Не реагує - відбіжіть трохи в сторону, щоб привернути його увагу. Він підійде сам. Знову не реагує - візьміть довгий повідець. Скомандуйте «до мене» і підтягніть собаку повідцем. Дайте шматочок ласощів.
6
Команда «фу» - заборонна, що вимагає безумовного покори. Не заохочується, вимовляється низьким голосом. Повторну команду промовте загрозливим тоном. Якщо щеня маленький, дійте м'яко, але наполегливо. Щоб присікти будь-яке його небажана дія, скомандуйте «фу» і перенесіть цуценя в інше місце. Якщо не бажає слухатися, відволікаючи його гучним неприємним звуком, вимовляючи при цьому команду. Більш дорослу собаку можна рвонути за поводок або шльопнути. Заборонну команду «фу», «не можна», що по суті одне і теж, потрібно використовувати строго в той момент, коли собака робить щось недозволене, але не пізніше.