Як побудувати каплицю. Як побудувати дерев'яну каплицю.

каплицею називають невелику будову, яке призначене для молитов. Каплиця менше церкви - вона навіть може бути розміром з кіот (місце для зберігання ікон і іншого церковного начиння), а може вміщати декілька чоловік. На відміну від церкви, в каплиці немає вівтаря - є лише ікони, місце для установки свічок і лампад. Побудувати каплицю з дозволу церковної влади може кожен, головне при цьому - дотримуватися деяких правил. Якщо ви теж вирішили поставити каплицю , ця інструкція зможе вам допомогти.
Інструкція
1
Оберіть місце для майбутньої каплиці. Пам'ятайте, що каплиця - це місце, куди будь-який бажаючий може прийти помолитися, тому встановлювати її на вашій приватній території можна, але лише в тому випадку, якщо ви зможете гарантувати в неї загальний доступ. Здавна для каплиць вибирали відкриті місця, такі, як гірські плато, дорожні розвилки, леса.Еслі ви збираєтеся встановити каплицю не так на власній території, а на громадській, то для споруди потрібно дозвіл не тільки від представників церкви, але і від власників землі.Кроме того, краще не ставити каплицю в шумному і людному місці - це ніяк не сприятиме створенню настрою, необхідного для молитви.
2
Накидайте ескіз майбутньої каплиці. Ознайомтеся з прикладами каплиць, вивчіть ілюстрації, користуючись спеціалізованою літературою або інтернетом. Вирішіть, якого розміру буде ваша каплиця. Заздалегідь продумайте її конструкцію і розміри. Вирішіть, з якого вона буде матеріалу - цегла, дерево або щось ще. Звичайно, дерево було і залишається найбільш традиційним матеріалом для будівництва каплиці.
3
Тепер необхідно отримати дозвіл і благословення церковної влади на будівництво каплиці. Для їх отримання ви повинні будете обґрунтувати будівництво каплиці в обраному місці. Це буде зробити досить важко, якщо ви, наприклад, вирішили встановити каплицю на кладовищі, поруч з могилою близької людини. Для вас причина споруди цілком зрозуміла - вам би хотілося мати місце, де можна спокійно помолитися, усамітнитися. Але в такому разі каплицею повинні користуватися й інші люди, інакше мета ваша буде занадто егоїстичною. Тому подумайте про це заздалегідь. Якщо ж ви вирішили поставити каплицю на відкритому місці, то її розташування поруч з церквою або інший каплицею, або там, де майже не проживають парафіяни, теж можуть вважати необгрунтованим. Щоб отримати дозвіл на будівництво каплиці, зверніться спочатку до батюшки найближчій церкви. Він розповість вам, що потрібно робити дальше.Подумайте і про те, чи буде хтось постійно перебувати в каплиці. Якщо вона досить велика і підходить для проведення служб, то потрібно буде знайти священика, який міг би їх проводити.
4
Оформіть проект майбутньої каплиці. Після цього вам доведеться узгодити його в декількох інстанціях - в СЕС, у пожежній охороні, у районного архітектора. Лише після отримання всіх дозволів ви можете приступати до будівництва. Ви можете будувати каплицю своїми силами, а можете звернутися до будівельників. Але зазвичай каплиці будують своїми руками, на власні гроші закуповуючи будматеріали.
5
Після того, як спорудження каплиці буде закінчено, необхідно оформити її внутрішнє оздоблення. Знадобляться ікони, лампадки та інші предмети церковного начиння. Ви можете придбати все це, а можете звернутися з проханням до жителів, щоб вони пожертвували ікони та інші предмети для каплиці.
6
Після побудови каплицю потрібно освятити. Для цього знову зверніться до батюшке.После того, як каплиця буде готова, ви зможете відкрити її для прихожан.