Як крохмалити в'язані речі. Як накрахмалить правильно серветку пов'язану гачком.

Ви пов'язали красиву капелюшок з полями, приміряли її - а поля обвисають і не бажають триматися горизонтально? Спробуйте накрохмалити ваше виріб. Крохмаль саме для того й служить, щоб вироби краще тримали форму. Чудово виглядають накрохмалені мереживні серветки або зв'язані гачком кухонні шторки. Крохмалити ці вироби потрібно по-різному - шторки повинні бути трохи накрохмалена, а капелюшок - жорстко.
Вам знадобиться
  • Картопляний крохмаль
  • Половина аркуша ватману або картон
  • Болванка
  • Булавки
  • Праска
  • Посуд - велика для того, щоб зварити клейстер, і маленька, щоб розвести крохмаль.
Інструкція
1
Перед тим, як накрохмалити серветку або капелюшок, підготуйте болванку. Для серветки це буде просто аркуш паперу або картону. Накладіть на нього серветку, розправте її і обведіть по контуру. Прорисуйте основні елементи переплетень. Для капелюшки зробіть дерев'яну або металеву болванку. Вона повинна бути круглої і відповідати розмірам тулії. Надіньте капелюшок на болванку. Поставте болванку на ватманський лист так, щоб можна було обвести поля. Якщо каструлька занадто висока, поля необхідно підняти. В цьому випадку краще використовувати товстий картон. Обведіть каструльку і поля капелюшки, виріжте круглий отвір. Надіньте його на болванку і закріпіть, щоб вони лежали горизонтально. Можна під картон що-небудь підкласти. Для штор нічого подібного робити не потрібно.
2
Приготуйте розчин крохмалю. Для того, щоб м'яко накрохмалити шторки, візьміть 1 столову ложку крохмалю на 1 літр води. Для жорсткої обробки концентрація крохмалю повинна бути вдвічі більше. Розведіть крохмальний порошок в невеликій кількості холодної води. До слабкого розчину можна додати трохи білизняний синьки. Розчин ретельно перемішайте. Підігрійте воду згідно пропорції. Довести її до кипіння і вилийте туди крохмальний розчин. Ретельно перемішайте До кипіння крохмаль можна не доводити.
3
Дайте клейстеру трохи охолонути. Опустіть в нього на кілька хвилин виріб. Капелюшок бажано поміщати так, щоб вона не м'ялася. Серветку і шторки можна зім'яти. Шторки необхідно пропрасувати відразу ж, як ви дістанете їх з крохмалю, ніяких додаткових операція при м'якій обробці не потрібно.
4
Розкладіть серветку на приготований аркуш ватману і розправте. Форма її повинна в точності відповідати силуету на папері. Поєднайте лінії переплетення з позначеними на аркуші точками. Наколи серветку на папір. Просушіть її праскою, проглажівая з боку паперу, і зніміть папір.
5
Капелюшок надіньте на болванку і приколіть поля булавками точно так само, як ви це зробили з серветкою. Лінії переплетення повинні співпасти, а капелюшок - строго тримати форму. Поля можна пропрасувати праскою через тканину, а тулію - висушити феном.
Зверніть увагу
Можна використовувати спеціальні крохмальні розчини, які продаються в господарських магазинах. З деякими з них надходять точно так само, як і зі звичайним крохмалем. Інші можна просто розвести холодною водою і наносити на виріб м'якою тканиною. «Підкрохмалити» можна і клеєм ПВА, взявши 1 частина клею на 2 частини води.
Корисна порада
При підкрохмалення білих виробів для розведення крохмалю можна взяти не воду, а знежирене молоко. Крохмаль може бути і рисовим, і будь-яким іншим.
Пов'язана вашими руками серветка буде виглядати гарніше, акуратніше, буде менше м'ятися і бруднитися, якщо її накрахмалить. Такий виріб стане справжньою прикрасою вашого будинку.
Вам знадобиться
  • 1 ст. ложка крохмалю
  • 1 літр води
Інструкція
1
Засипте крохмаль в скляний або емальований посуд, залийте невеликою кількістю води і розімніть його до консистенції густої сметани. В отриману кашку вливайте поступово окріп, постійно помішуючи розчин, не допускаючи утворення грудок.
2
Перед тим як приступити до накрохмалювання трохи остудіть розчин, він повинен бути теплим. Після чого опустіть ваше виріб в розчин, трохи потримайте і витягніть серветку з крохмалю.
3
Акуратно, що не скручуючи, відіжміть надлишки розчину. Якщо ви хочете, щоб виріб був більш жорстким, не віджимати сильно крохмальний розчин.
4
Тепер для додання серветці форми, необхідно її розкласти на горизонтальній поверхні для просушки. Буде краще, якщо ви розтягніть її на голках. Підсохлу серветку пропрасуйте праскою через тканину або марлю, щоб не припекти її і не залишити плям.
Корисна порада
Перед тим як приступити до накрохмалювання серветки, злегка змочіть її водою, щоб поліпшити її просочування крохмальним раствором.Еслі на вашій накрохмаленою речі з'явилося жовте пляма, його можна видалити розчином перекису водню. Для цього, розчиніть 2 ч.л. перекису в склянці води, протріть пляму і потім замийте водою.