Як захистити свою пошту.

Захист своєї електронної поштової скриньки від злому - це пріоритетне завдання будь-якого активного користувача інтернету. Адже якщо хто-небудь потрапить до вашої пошту , то у нього відразу ж з'явиться можливість потрапити у всі ваші акаунти в інтернеті. Тоді збитки від цієї атаки буде колосальним. Тому подбайте про захист вашої поштової скриньки. Це не так складно, головне - дотримуйтесь певні правила.
Інструкція
1
Ваш пароль - це найголовніша перешкода від хакерської атаки. Він повинен складатися не менше ніж з восьми чи десяти символів різного типу, тобто з букв великих і маленьких, цифр та інших знаків. Також він не повинен бути якось пов'язаний з вашим життям, інакше задача хакера дуже спроститься.
2
Ніколи не відповідайте на листи, в яких вас просять вказати ваш пароль, так як це дуже популярний спосіб видобутку пароля. Він особливо небезпечний для тих, хто використовує однакові або незначно відрізняються один від одного паролі на різних сервісах.
3
Виходячи з пошти, обов'язково натискайте на кнопку «Вихід», і тоді хакер не зможе вкрасти файли Cookie, з якими він може проникнути в ваш ящик.
4
Використовуйте для створення віртуального поштового ящика тільки відомі і перевірені поштові служби, так як вони регулярно оновлюють свої сервіси і відповідно, покращують захист. Найкращі сервіси - це gmail.com, mail.yandex.ru, mail.ru і yahoo.com.
5
Завжди, перш ніж завантажити якийсь пропонований в листі файл або пройти по посиланню, обов'язково переконайтеся в тому, що це вам точно необхідно. Ніхто не може гарантувати вам повного захисту.
Рано чи пізно навіть самий безтурботний власник електронної поштової ящика , начитавшись псевдохакерскіх історій, починає замислюватися про безпеку свого e -mail. Забезпечити безпеку своєї електронної пошти не так вже й складно, тим більше що поштові сервіси Основи роботи роблять за вас.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - інтернет;
  • - браузер;
  • - поштові клієнти;
  • - антивірус.
Інструкція
1
Щоб максимально убезпечити себе від злому совего поштового ящика дотримуйтеся наступних порад: Встановіть максимально захищений пароль на своєму ящику. Хорошим паролем вважається пароль, що складається не менше ніж з 10 знаків і включає в себе як цифри, так і букви в нижньому і верхньому регістрі. Міняйте пароль хоча б раз в три месяца.Злоумишленнік може проникнути в вашу пошту воспользовашісь простим відповіддю на секретне питання. Тому встановіть собі свій власний питання з відповіддю, який можете знати тільки ви.
2
Якщо ви переглядає пошту через веб-інтерфейс, то вимкніть перегляд листів у вигляді HTML, читайте їх в простому текстовому вигляді, щоб зловмисник не міг скористатися XXS (межсайтінговим скриптінг), що дозволяє викрасти дані вашої сесії. Додатково прив'яжіть свої файли куки (cookies) до свого ip-адресою, якщо є така можливість (деякі сервіси e-mail не пропонують цю можливість). Обов'язково прив'яжіть свою поштову скриньку до свого мобільного телефону - це слабо захистить ваш e-mail, але в разі злому ви завжди зможете відновити ящик.
3
При перегляді листів користуйтеся мережевим екраном антивіруса. Ніколи не завантажуйте і не встановлюйте файли надіслані вам по поштою, так як вони можуть бути заражені. Навіть якщо їх прислали зі знайомого поштової адреси, існує ймовірність, що пошту вашого знайомого злому Чи є ще розсилають з неї шкідливі прогрмами.Многіе користувачі попадаються на так званий «фішинг». «Фішинг-сайт» - це шкідливий сайт, повністю імітує інтерфейс справжнього сайту, створений для того, об користувачі ввели свої дані. Відрізнити фішингових сайтів можна за його url в адресному рядку, воно відрізнятиметься від url потрібного вам сайту. Тому уважно переглядайте адресу сайту в рядку браузера.
4
Ніколи і нікому не передавайте своїх даних від e-mail. Часто шахраї, маскуючись під адміністрацію поштового сервера проводять масів розсилки з проханням вказати ваші дані. Запам'ятайте - справжня адміністрація поштових серверів ніколи не проводитиме розсилки листів з проханням вказати логін і пароль.Еслі ви входите в вашу пошту не з свого особистого комп'ютера, а з робочого або з Інтернет-кафе, то завжди ставте галочку в чексбоксе «чужий комп'ютер» . Закінчивши роботу з поштою, завжди виходьте з неї, завершивши сеанс кнопок «виійті». Таким чином на чужому комп'ютері не залишиться збережених файлів, за допомогою яких можна було б зайти на ваш ящик.
Зверніть увагу
Ретельно зберігайте пароль і логін своєї поштової скриньки і ні під яким виглядом не передавайте їх нікому (навіть близьким друзям).
Корисна порада
Якщо вам в пошту прислали файл по роботі і вам обов'язково потрібно переглянути його, то перш ніж відкрити або завантажити його перевірте його антівірусом.Чтоби не забути довгий пароль найкраще запишіть його в спеціальний блокнот або зашифровану флешку.