Як годувати цуценя лайки.

Лайка - сильна, витривала собака-мисливець. Вона має середні розміри і досягає в холці 55-62 см. Собаки цієї породи відрізняються азартом, веселим, грайливим вдачею, швидкістю і незвичайним розумом. Але найголовніше - це відданість господареві, з яким вона швидко знаходить спільну мову. Будова вовни лайки дозволяє пристосовуватися до будь-яких умов, найголовніше для цих собак - регулярні фізичні навантаження і тривалі прогулянки. Якщо ви взяли цуценя лайки , то вам необхідно врахувати деякі нюанси його годування.
Інструкція
1
Хазяїн суки повинен привчити цуценят до самостійного годівлі. Зверніть увагу на цей момент, інакше такий щеня зажадає чимало клопоту, що для недосвідченого собачника може створити суттєві труднощі.
2
Дізнайтеся, яким кормом годували цуценя і перший час продовжуйте годувати його тією ж їжею. Різкий перехід на незвичну для шлунка цуценя їжу може відіб'ється на його здоров'ї.
3
Після того, як щеня перестає отримувати молоко матері, продовжуйте годувати його кип'яченим коров'ячому молоком, підігріваючи його до температури парного - близько 20оС. Чи не розбавляйте його, оскільки воно менш жирне, ніж у собак. Щоб довести його до потрібної кондиції, додавайте в нього трохи вершків і цукру.
4
Годуйте цуценя рідкої кашею з товченої вівсяної крупи, можна манкою. Поступово доведіть кашу до густоти сметани. Варіть її на молоці або додавайте в неї молоко при годуванні. У півтора місяця цуценя можна вже годувати вівсянкою, звареної на м'ясному бульйоні. Періодично давайте йому толокно, заварені кип'яченим молоком.
5
Додавайте в їжу собаки кістяну муку на кінчику ножа, дрібно стовчену яєчну шкаралупу, риб'ячий жир, дитячі вітамінні препарати. З 2 місяців можна починати давати відварне, а потім сире м'ясо і рибу.
6
Привчайте з двох місяців цуценя до сирих овочах - давайте йому з кашами терту моркву, яблука та інші овочі, шматочки фруктів. У такому вигляді овочі в його шлунку будуть засвоюватися краще.
7
Чи не перегодовуйте цуценят грубою їжею, яка погано перетравлюється. Під вагою набитого живота можуть відбутися деформації кісток скелета - провіснуть спина, искривиться ноги. Годуєте його шість разів на день, але їжа повинна бути різноманітною, що не обьемістой і швидко перетравлюватися шлунком.
Лайка - мисливська порода собак. Для того щоб вона була сильною, витривалою і в хорошій фізичній формі, її раціон повинен бути особливим. На полюванні собака витрачає багато сил і енергії. Якщо раціон годівлі складено неправильно, то їй не впоратися з підвищеними навантаженнями.
Інструкція
1
Період вирощування від 1 місяця до 3 - дуже важливий в житті цуценяти. В цей час він швидко розвивається і росте. Харчування потрібно повноцінне. Необхідно давати молоко, яловиче м'ясо, морську рибу, зелень, овочі, крупи. Обов'язково додавати мінеральні підгодівлі.
2
Цуценят годуєте не менше 5-6 разів на добу. Давайте маленькі порції. М'ясо і рибу відварюйте, подрібнюйте на м'ясорубці. Поступово починайте давати дрібно нарізані шматочки їжі. Собаку годують не жирними сортами м'яса, яловичиною або куркою. Всі інші сорти м'яса давати не рекомендується. Обов'язково введіть в раціон сир, сухофрукти і сире яйце.
3
Цуценята їдять мало, але це не повинно турбувати господаря. Лайки їдять значно менше, порівняно з іншими породами собак. Головне, що повинно турбувати, це не кількість з'їденої їжі, а її якість.
4
Якщо у цуценяти присутній відмінний апетит, то кількість годувань необхідно збільшити.
5
Для зміцнення зубів давайте кістки (Не трубчасті), рагу, сухожилля, в сирому вигляді. Зварені кістки погано засвоюються.
6
Дорослу собаку переведіть на 2-3 разове годування. Обов'язково давайте білкову їжу, овочі в сирому і відвареному вигляді. Перед підвищеними навантаженнями, кількість білків і протеїнів збільште.
7
Ніколи не змішуйте сухі собачі консерви зі звичайною їжею. Від цього у собаки станеться розлад шлунка.
8
Сіль в їжу ложить потрібно, але в не великих кількостях.
9
Періодично, в корм додавайте роздавлений часник. Це хороша профілактика гельмінтів.
10
Завжди ставте миску з чистою питною водою.
11
Раціон вагітної і годуючої собаки збільште, за рахунок м'яса, риби, молока, овочів і круп. Собаку переведіть на чотирьох разове годування.