Як захистити свої гроші.

Ніхто не застрахований від втрати своїх заощаджень. Постійна інфляція з'їдає запаси, відсотки за депозитами не покривають втрати. Та й не в кожен банк зараз можна вкладати зароблені гроші . Вічно трапляються якісь біди, то криза раптом налетів, то непередбачена ситуація застала зненацька і довелося викласти солідну суму. Народ весь час лякають шахрайством з банківськими пластиковими картами. В результаті доводиться жити зі страхом, що гроші можуть пропасти.
Вам знадобиться
  • Гроші в національній валюті, золото, банк.
Інструкція
1
Багато людей весь час замислюються про те, як краще розпорядитися своїми заощадженнями, час-то йде і гроші знецінюються. У національній валюті у нас не прийнято зберігати грошові кошти, зазвичай їх переводять у долари або євро. І правильно, валюта неухильно зростає в ціні. Але вона ж лежить без діла, нею не користуються, і вона не приносить дохід. Чому б тоді не купити нерухомість? Нехай це буде маленька квартирка в хорошому районі, її завжди можна здавати в оренду. Можна покласти гроші на депозит в банк, який завоював довіру своєю стабільністю. Адже зараз існують фонди гарантування вкладів, тому навіть якщо з банком щось станеться, гроші нікуди не подінуться. Фонд в будь-якому випадку поверне заощадження.
2
Останні роки ціна на золото постійно піднімається, але її зростання випереджає рівень інфляції. Однак золото завжди можна конвертувати в готівку гроші . Для клієнтів банків воно буває в монетах і в злитках. Злитки зазвичай мають більш високу пробу, зате монети легше продати. Щорічно ціна на золото піднімається приблизно на 40%, тому вкладати заощадження в його покупку вигідніше, ніж в іноземну валюту.
3
Все отримують свою заробітну плату, соціальні виплати та пенсію за допомогою банківських пластикових карток, більшість користується інтернет-банкінгом. Банки лякають про можливі шахрайські операції, ходять чутки, що гроші зникають з рахунків. В основному всі ці дані сильно прикрашені. Гроші не можуть нікуди зникнути, якщо картка лежить у гаманці, цифри ПІН-коду в голові, і карта прив'язана до номера мобільного телефону. ПІН-код не знає навіть банк, за допомогою мобільного телефону підтверджується кожна транзакція. Пропадати гроші можуть тільки через халатного ставлення до зберігання та користування пластиковою карткою. Не варто повідомляти будь-кому її номер та ПІН-код, не можна давати паролі від інтернет-банкінгу.
Зверніть увагу
Зберігання грошей під подушкою не дозволяє їм приносити дохід, і немає ніякої гарантії, що вони не пропадуть. Адже трапитися може що завгодно.
Корисна порада
Не варто зберігати всі гроші в одній валюті або тільки в золоті, краще розподілити їх на частини.
Поповнення банківської карти є не тільки приємною процедурою, а й передбачає високу частку відповідальності, т.к. банківські операції вимагають точності та акуратності. Кожен користувач карти вибирає найбільш зручний для себе спосіб її поповнення.
Вам знадобиться
  • Паспорт, номер карти, реквізити банку, розрахунковий рахунок одержувача
Інструкція
1
Перший варіант поповнення карти - це переклад з карти на карту . Даний спосіб можливий, якщо обидві карти еміссіровани одним банком. Для того щоб здійснити переказ, досить підійти до банкомата, після введення картки та пін-коду необхідно вибрати відповідну опцію для переказу коштів. Після підтвердження необхідно дочекатися чека про переказ коштів. Даний спосіб є найшвидшим, грошові кошти доходять в межах двох годин.
2
Другий варіант поповнення карти - через відділення банку. Для цього необхідно прийти в банківське відділення, передати касиру-операціоністу номер карти, паспорт і вказати суму переказу. Якщо переказ здійснюється у відділенні банку в іншому місті, то необхідно надати не номер карти, а розрахунковий рахунок одержувача, реквізити банку (номер відділення, рахунок тощо.), Також необхідно знати ІПН одержувача. Грошові кошти доходять в межах 2-х днів.
3
Третім способом поповнити банківську карту є переклад через систему інтернет-банкінгу. Якщо мається підключення до онлайн-системі роботи з картою (надають багато великих банків), то достатньо зайти в особистий кабінет на сайті, вибрати відповідну опцію, внести необхідні реквізити (номер карти, сума) і підтвердити передачу платежу. Даний спосіб теж є досить швидким, але відносно небезпечним. В даний час банки не можуть давати повну гарантію безпеки при роботі з картами в інтернеті.
4
Окремим способом поповнення є поповнення зарплатної карти. В даному випадку карта поповнюється автоматично, тобто перерахування заробітної плати виробляє організація через банк. У даній операції одержувач бере участь лише при надходженні коштів на рахунок карти.
Зверніть увагу
Уважно перевіряйте всі реквізити здійснюваних операцій, т.к. повернення процедур, зроблених з пластиковими картами, зробити дуже складно.
Корисна порада
Важливо відрізняти номер карти і розрахунковий рахунок карти. Номер зазначений на лицьовій стороні карти, а розрахунковий рахунок можна дізнатися у відділенні банку, де видавалася карта, а також в договорі на обслуговування.