Як зробити натрій.

Натрій - це дуже активний лужної метал. Він швидко окислюється на повітрі, часто із загорянням, він енергійно реагує з водою з виділенням пального водню і утворенням розчину каустичної соди. Саме з цієї причини його неможливо знайти в природі в чистому вигляді, натрій зустрічається в сполуках. У промисловості натрій отримують за допомогою складних електрохімічних процесів, яким піддаються розплави солей натрію. Але невелика кількість цього чудового металу можна отримати кустарним способом.
Вам знадобиться
  • Графитовая чашка, графітовий стержень, гідроксид натрію, олія, потужний джерело постійного струму.
Інструкція
1
Візьміть чашечку, виготовлену з графіту (ідеальної буде чашка з благородного металу). Помістіть в неї невеликий шматочок гідроксиду натрію (каустична сода), він повинен бути злегка зволожений.
2
Потім навколо шматочка гідроксиду натрію налийте трохи зневодненого масла, але так, щоб верхня частина шматочка не була ним покрита. Після цього візьміть потужний джерело постійного струму і його мінусовій провід підключіть до чашки, а до плюсового підключіть графітовий стрижень.
3
Тепер увімкніть живлення, і занурте стрижень в зволожений гідроксид натрію. Волога присутня в речовині підвищить електропровідність, але її не буде достатньо для того, щоб повністю прореагувати з натрієм. При великої потужності струму металевий натрій виділятиметься на мінусовому електроді (графітової чашці), а шар масла перешкодить йому контактувати з повітрям.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь техніку безпеки при роботі з натрієм, не забувайте, що на повітрі він може легко запалиться. Зберігати його найкраще під шаром зневодненого гасу. Не допускайте попадання натрію в очі і на відкриті ділянки шкіри, користуйтеся засобами захисту (гумові рукавички, захисні окуляри і т.д.).