Як заповнити контурні карти.

Контурні картки тому й називаються контурними, що на них позначені лише загальні обриси тих чи інших географічних об'єктів. Заповнювати контурні картки учням задають на уроках географії чи історії для того, щоб вони краще засвоїли матеріал. Можна використовувати такі картки і для перевірки знань.
Вам знадобиться
  • Контурні карти
  • Олівці
  • Кулькова ручка
  • Комп'ютерний редактор карт
Інструкція
1
В деяких школах уже давно використовуються сучасні інформаційні технології в тому числі і на уроках географії чи історії. А це означає - на компаьютере повинна бути встановлена шкільна геоінформаційна система, в якій є і редактор карт. Однак у більшості шкіл поки ще користуються традиційним методом заповнення контурних карт, тобто обриси країн і материків намальовані на папері.
2
Якщо до уроку необхідно заповнити контурну карту, а самій картки в учня немає - її можна зробити. Можна знайти потрібну карту на навчальному сайті і роздрукувати на принтері. Можна скористатися і дідівським способом. Візьміть будь-яку надруковану карту і прикріпіть її до шибки, наприклад, скотчем. Накладіть на карту лист тонкого паперу (не обов'язково тонкою - звичайний папір для принтерів відмінно підійде для цієї мети) і обведіть олівцем, ручкою або маркером.
3
Отримавши контурну карту, уважно прочитайте завдання вчителя. Що саме потрібно на ній позначити? Контурна карта зазвичай не заповнюється вся відразу. Може бути завдання позначити річки, міста, кордони держав, місця основних історичних подій або рух військ. Повторіть умовні позначення.
4
Порівняйте обриси території, зображеної на контурній карті, зі звичайною географічною картою. Навіть якщо завдання невелике і потрібно нанести лише кілька об'єктів, на карті необхідно зорієнтуватися. Визначте, де знаходяться основні гори і річки. Це можна зробити по сітці координат, яка обов'язково є на всіх географічних картах. Те, що не задали, можна не позначати, але уявляти, де знаходяться ці об'єкти, необхідно.
5
Позначте потрібні об'єкти олівцем. Якщо це звичайне домашнє завдання, звірте ваші позначення з тими, що є в атласі. Якщо ви виконуєте контрольне завдання, згадайте матеріал з підручника. Необхідно знати хоча б приблизні координати місця, яке ви позначаєте, а також великі об'єкти, що знаходяться поблизу. Якщо ви все це знаєте, то серйозної помилки не буде, навіть якщо ви трохи неточно розмістіть гору або місто.
6
Гірські масиви спочатку позначте тонким олівцем. Звірте з розташування з атласом. Після цього можна їх зафарбувати. Залежно від завдання їх можна або заштрихувати простим олівцем, або розфарбувати у відповідні кольори. Точно так само необхідно чинити і з територіями держав. Намагайтеся використовувати ті ж кольори, які прийняті на друкарських картах.
Зверніть увагу
Не користуйтесь фарбами. Зазвичай контурні карти робляться на такому папері, яка погано вбирає воду. Крім того, помилки на розфарбованих фарбами картах важче ісправіть.В завданні може бути вказано, чим саме потрібно заповнювати карту - простим олівцем або кульковою ручкою. Дотримуйтесь цього вказівкою.
Корисна порада
Назви річок, гір і міст пишіть чітко, краще друкованим шрифтом або курсивом.