Як спроектувати ділянку.

Іноді хочеться щось зробити своїми руками, витратити багато часу, але отримати задоволення від результату. Облаштувати садовий ділянку або заміський будинок для відпочинку буде складніше, якщо відсутні навички. Але немає нічого неможливого, головне мати бажання. Почати варто зі складання списку того, що хотілося б зробити на ділянці, а потім потрібно буде продумати кожну дрібницю.
Вам знадобиться
  • Участок, папір, лінійка, ручка, і кілки.
Інструкція
1
В першу чергу потрібно оглянути рельєф, щоб визначити, чи необхідно робити підсипку або знімати грунт. Прибрати зайву рослинність та сміття з ділянки. Намалювати план, розподілити місця для будинку, теплиці, садових рослин, клумб, альтанки і гаража. Розпланувати прокладку доріжок і водостоків. Для того, щоб краще представити як буде виглядати ділянку , можна провести розмітку за допомогою колів і мотузок. Щоб нічого не упустити, необхідно оглянути готову розмітку з різних точок ділянки. Якщо передбачається саджати дерева і чагарники, не варто забувати про те, що вони розростаються, займаючи багато місця, і дають тінь.
2
Будинок бажано будувати на найвищому місці ділянки, враховуючи, що вікна спальні повинні дивитися на схід чи південь, вікна спільної кімнати краще розташувати в сторону заходу, а кухонні вікна на північ.
3
Більше двох поверхів у будинку вибудовувати не бажано, так як постійна ходьба по сходах стомлює і дратує. Додатковим поверхом може бути підвал. Гараж краще зробити окремим будовою, оскільки якщо її організувати під будинком, там буде вічно сиро і мокро, що навряд чи радуватиме господаря.
4
Вибудовуючи будинок близько до кордону ділянки, полегшується розбивка саду і споруда теплиці. Якщо будинок будувати в глибині, то тиша в будинку буде забезпечена. Також можна висадити чагарник і дерева між забором і домом, що завадить усім, хто проходить заглядати всередину. Вхід в будинок зазвичай розташовується фасадом у бік вулиці, біля ганку потрібно зробити тверде довговічне покриття.
5
Господарські будови краще проектувати біля кордону або в глибині ділянки. Місце для посиденьок організувати недалеко від будинку і в оточенні саду. До речі, купуючи рослини для посадки краще проконсультуватися з продавцем, так як в зрілому віці дерева можуть бути занадто великими або рости дуже повільно.
Зверніть увагу
Не варто поспішати, щоб не наламати дров, так як виправити потім може бути набагато важче.
Корисна порада
Порадьтеся зі своїми близькими, коли будете робити планування ділянки, адже вони теж мають право брати участь у прийнятті рішення.
Земельні ділянки для будівництва будинку видаються в місцевому муніципалітеті. Відповідно до Земельного кодексу РФ всі земельні ділянки під будівництво повинні виділятися в ході аукціонних торгів, які місцева влада зобов'язана влаштовувати регулярно. Щоб брати участь в торгах, слід подати заявку.
Вам знадобиться
  • - заявка на участь у торгах;
  • - ваш паспорт.
Інструкція
1
Зверніться до місцевого муніципалітет. Напишіть заяву про бажання отримати земельну ділянка під будівництво. Як тільки заявок буде подано більше двох, адміністрація проведе торги, на яких ви зможете купити право проводити будівництво на наданій ділянці. Якщо ви проживаєте в регіонах РФ, то отримати дане право досить просто. Для жителів мегаполісів і передмість все набагато складніше. В торгах доведеться брати участь не один і не два рази і, щоб отримати запрошення на участь в торгах, вам доведеться відстояти в черзі, яка може розтягнутися на кілька років.
2
Якщо ви пройшли етап торгів і викупили право будувати на наданому ділянці, то на весь період будівництва вам нададуть ділянка в оренду. Терміни оренди будуть обмежені. Якщо ви не встигли ввести об'єкт в експлуатацію, то оплата за щорічну оренду істотно зросте.
3
На отриманий ділянка вам не потрібно буде оформляти кадастрові документи, так як всі ділянки, представлені на аукціонні торги, мають кадастровий номер, паспорт, план і поставлені на єдиний земельний облік.
4
Після завершення будівництва оформите новобудову згідно з вимогами закону. З документами на будинок і з договором оренди на ділянка зверніться в місцеву адміністрацію. Вам видадуть постанову про надання земельної ділянки у власність за 2,5% від його кадастрової вартості. Тобто вартість землі є чисто символічною, не рахуючи того, що ви вже оплатили своє право на будівництво на даній ділянці і справно вносили щорічну орендну плату.
5
З постановою місцевого муніципалітету, з випискою кадастрового паспорта на будинок і ділянка, з копіями кадастрового плану об'єктів, зі своїм паспортом, зверніться в ФУГРЦ, заповніть бланк заяви, заплатите мито за реєстрацію. Через один місяць ви отримаєте свідоцтво про власність на побудований будинок і отриманий земельну ділянка.