Як визначити вік папугу. хвилясті папуги в новій сім'ї.

Одні з найулюбленіших домашніх вихованців - хвилясті папужки - відносяться до довготривалим. При хорошому догляді папужка може прожити близько 15 років. Купувати бажано папужки молодого, як більш навчають. Складність в тому, що точний вік папугу визначити практично неможливо, доступно визначити тільки, молода це птах, або вже доросла, половозрелая.
Вам знадобиться
  • Книга про папуг
Інструкція
1
Подивіться восковіца папугу. У дорослого самця хвилястого папугу восковица буває насиченого синього кольору, у самки - коричневого. У молодих птахів восковица набагато більш бліда, фіолетова у самців і блакитнувата у самок.
2
Зверніть увагу на дзьоб птаха. У старих хвилястих папуг жовтий або зеленуватий, у молодих - чорний. У міру дорослішання чорна пляма зазвичай зменшується.
3
Придивіться до хвостів папуг. У молодняку вони короткі, у дорослих - значно довші. Молоді папужки ростуть дуже швидко і за розміром тіла скоро наздоганяють батьків, але пір'ячко досягають нормальної довжини з невеликим запізненням, так що в перші півтора місяця їх довжина теж служить ознакою птенцового віку.
4
Судіть по фарбуванню оперення. У молодих колір пера більш тьмяний, хвилястість на голові проявляється майже від самої восковіци і відсутня світло-жовта або біла маска (у відповідних колірних форм). Птах старше 4 - 6 місяців змінює птенцових оперення і стає більш яскрава, контрастна, проявляється маска, і хвилястість на голові починається вже вище, від краю маски.
5
Вдивіться в очі. У дорослої папужки зіницю оточений білим колечком, і навколо очей часто відсутній оперення. Оченята молодого хвилястого папужки абсолютно чорні, зіниця зливається з радужкою, і тому очі здаються більше, ніж насправді.
Зверніть увагу
Приблизно в три місяці папуги линяють в перший раз і набувають зовнішність дорослої птиці, після цього їх точний вік вже невизначений.
Корисна порада
Найлегше відрізнити молоду птицю від половозрелой за кольором восковіци - опуклого неопереної ділянки шкіри біля основи дзьоба, навколо ніздрів. Восковица допоможе і при визначенні статі папугу.
Хвилясті папужки - найпоширеніші серед одомашнених видів папуг. Це спритні, активні пташки розміром трохи більше горобця. Вони невибагливі, можуть дожити до 15 - 20 років і легко розмножуються в неволі. Хвилясті папуги прекрасно приручаються, віртуозно наслідують звукам, у тому числі мови людини, і в цьому секрет їхньої популярності. Щоб майбутній вихованець швидше звик до вас і легше навчався, потрібно набувати молоду птицю. Визначити вік папужки можна за кількома ознаками.
Інструкція
1
Зверніть увагу на навички птиці та стан її оперення. Пташенята хвилястого папугу повинні надходити у продаж в вік е 40 - 45 днів. До цього часу вони вже вміють літати і харчуватися самостійно, а також мають повністю сформоване гладке оперення. Якщо папуга ще не вміє літати, його вік менше місяця. Птах з неохайним і недорозвиненим оперенням, швидше за все, стара або хвора. Купувати таких папужок не варто.
2
Огляньте дзьоб птаха і восковіца - роздуту шкіру у наддзьобка. У молодого хвилястого папугу в вік е до 1.5 - 2 місяців кінчик дзьоба зазвичай темний, у більш дорослого дзьоб жовтий або зеленуватий. Восковица у молодих самців блідо-рожева або блідо-фіолетова, з вік ом стає яскраво-синьою. У самочок в молодості вона найчастіше блакитна з обов'язковими білими кружечками навколо ніздрів, а в міру дорослішання набуває коричневого кольору.
3
Зверніть увагу на колір оперення. У пташенят хвилястий малюнок починається безпосередньо від восковіци. Колір і малюнок оперення на тулуб неяскравий і розмитий. В вік е від 4 місяців до півроку після чергової линьки птахи обзаводяться більш контрастним і насиченим дорослим оперенням. На голові чітко позначається жовта або біла маска.
4
Подивіться, які у птаха очі. У птенчиков вони повністю чорні. Біле кільце навколо зіниці з'являється тільки у дорослих хвилястих папужок. У міру старіння шкіра навколо очей позбавляється оперення.
Зверніть увагу
Більш-менш точно вік хвилястого папужки визначається тільки до півроку. Після цього, в більшості випадків, можна тільки сказати молода перед вами птах або старая.Практіческі неможливо визначити вік папуг-альбіносів (білого кольору) і Лютін (рівномірного жовтого кольору). Їх оченята все життя червоні, без білих обідків, хвилястий малюнок і маска відсутні. З упевненістю відрізнити можна тільки дорослу самку за характерною коричневої восковице.
Корисна порада
Найчастіше для приручення і навчання набувають молодих самців хвилястого папугу. Їх можна відрізнити за основними ознаками: чорним очках без білого обідка, ніжно-фіолетовою або блідо-рожевою восковице, розмитому малюнку оперення, відсутності маски.