Як уникнути конфліктних ситуацій.

У житті ми контактуємо з багатьма людьми, і не з кожним з них у нас складається взаєморозуміння. Однак нерідкі ситуації, коли нам все одно доводиться спілкуватися зі своїми ідейними противниками - на роботі, в родині, або в іншому колективі. Як же уникнути у такому разі конфліктних ситуацій ?
Інструкція
1
Не провокуйте. Якщо ви знаєте, що людина хам і склочник, краще триматися від нього подалі, зайвий раз не розмовляти з ним, спілкуватися тільки з потреби. Таким чином ви знизите шанси на те, що конфліктер причепиться саме до вас.
2
Якщо неприємність все ж таки трапилася, і людина втягнув вас в конфліктну ситуацію, у жодному разі не опускайтеся до його рівня. На практиці це буває зробити зовсім непросто, однак якщо у відповідь на хамство або лайка на вашу адресу ви поступите подібним чином, ви втратите особа, чого й домагається ваш опонент. Поводьтеся стримано, не підвищуйте голос і не кричіть.
3
В тому випадку, якщо ваш недруг перейшов всілякі кордону, ображаючи вас, ні в якому разі не мовчіть. Скажіть, що розмова в такому тоні неприпустимий, і ви відмовляєтеся продовжувати бесіду доти, поки він не вибачиться. Все подальші його слова ігноруйте геть - до тих пір, поки не отримаєте вибачення.
4
Подумайте над тим, які цілі переслідує людина, з якою у вас часто виникають конфліктні ситуації. Швидше за все, він робить це не заради любові до мистецтва: колега може викликати вас на скандал, щоб виставити вас в очах керівництва нестриманим і ненадійним людиною, а свекруха може «чіпляти» вас, бо їй здається, що ви її недостатньо поважаєте. Якщо ви знайдете, звідки ростуть ноги у конфлікту, ви зможете його припинити.
5
Після кожної конфліктної ситуації аналізуйте свою поведінку. Цілком можливо, що в чомусь ви послужили причиною конфлікту, самі того не помічаючи. Робити це потрібно після того, як ви перестали палати праведним обуренням і можете подивитися на ситуацію об'єктивно. Спробуйте подивитися на неї «з боку», і, можливо, ви побачите якісь свої помилки, яких в подальшому можна буде уникнути.