Як зберігати фрукти.

Літо - довгоочікувана пора фруктового достатку. У літній сезон ми прагнемо поповнити свої запаси вітамінів на рік вперед. Але щоб повною мірою насолодитися корисними властивостями фруктів, важливо забезпечити їм правильні умови зберігання.
Вам знадобиться
  • Поліетиленові пакети, скляні банки, паперові серветки, пергаментний папір.
Інструкція
1
Цілі фрукти зберігайте в холодильнику не більше тижня, при кімнатній температурі - не більш трьох днів. Порізані плоди залишаються свіжими протягом доби, їх потрібно обов'язково прибирати в холодильник.
2
Мікроклімат холодильника корисний не для всіх плодів. Не тримайте в холодильнику теплолюбні фрукти : кавуни, дині, банани, ківі, манго, персики, груші.
3
Прибираючи на зберігання ягоди, їх необхідно перебрати і викинути зіпсовані. Упаковкою, в якій вони продавалися, краще не користуватися. Полуницю, малину розсипте на плоскому блюді, накрийте серветкою і поставте в холодильник. Для зберігання чорниці та черешні підійде глибока миска, серветка теж буде не зайвою.
4
Зберігайте яблука і банани окремо від інших овочів і фруктів, оскільки вони виділяють газ етилен, що сприяє дозріванню плодів.
5
Якщо потрібно надовго забезпечити схоронність апельсинів, змастіть їх рослинною олією і помістіть в поліетиленовий пакет або під кришку в скляну банку. Приберіть в прохолодне місце.
6
Яблука прекрасно збережуться, якщо обернути кожен плід папером і засипати ящик з плодами деревною тирсою. Замість використання паперу можна протерти кожне яблуко серветкою, змоченою в гліцерині.
7
Лимони загорніть у пергаментний папір і помістіть в прохолодне місце. Ще один спосіб: зберігайте їх у сухий банку, попередньо насипавши на дно шар солі. Можна вчинити з лимонами так, як описано вище для апельсинів.
8
Виноград загорніть в паперовий рушник і приберіть в пластиковий контейнер з отворами для циркуляції повітря.
9
Сушені фрукти і ягоди зберігайте в тканинних мішках, щільно закритих банках при низькій вологості і температурі близько 0 градусів.
Зверніть увагу
Тирса для зберігання яблук повинні бути з деревини листяних порід дерев, що не містить смолистих речовин.
Корисна порада
Ягоди і виноград мийте безпосередньо перед вживанням, оскільки надлишок вологи провокує утворення плесені.Заморозка фруктів - найтриваліший спосіб зберігання, який не погіршує смакових властивостей і вітамінної корисності.