Як замінити бігунок. Як зробити бігунок на замок.

Бігунок є частиною складної конструкції сучасної застібки. Застібка-блискавка непомітно стала незамінним супутником сучасної людини, бо дозволяє швидко одягнутися і краще захищає від холоду, на відміну від своїх побратимів. Замінити її повністю в разі несправності може тільки людина, що володіє певними навичками та швейною машинкою. Але не поспішайте цього робити, в деяких випадках питання про трудомісткою заміні цілої блискавки можна вирішити легко здійсненним заміною бігунка.
Вам знадобиться
  • Бігунок підходящого розміру, плоскогубці. Можуть знадобиться швейні нитки, голка і ножиці.
Інструкція
1
Розглядати варіант із заміною бігунка має сенс, якщо ваш замок крупний. Якщо ваш замок потайною, або маленький і тонкий, вшитий для того, щоб застібати штани, спідницю, блузу, поміняти бігунок не вийде. В такому випадку віднесіть замок в ательє, вартість його заміни не буде високою. Якщо ви впевнені, що вийшов з ладу замок сам по собі непридатний, відразу міняйте його. Можна спробувати змінити бігунок, а якщо не допоможе, тоді вже і замок поміняти. Вартість зміни бігунка невисока (особливо, якщо ви самі це зробите), а ось якісно і за технологією змінити замок - процедура дорога. Вона залежить від ціни замка, від його довжини, а також від технології. Отже, визначитеся з тактикою.
2
Чи не викидайте зіпсований бігунок. На ньому зазначений номер, по якому ви будете підбирати новий. Зніміть його з замка. Для цього не варто «раскурочівать» замок - він потрібний цілим. Повністю розстібніть замок, щоб бігунок залишився на одній з його сторін.
3
Якщо замок із залізними зубчиками, вам необхідно підручними інструментами акуратно розігнути верхній обмежувач замку на стороні, де залишився бігунок. Пам'ятайте, після проведення всіх процедур обмежувач буде потрібно поставити назад.Еслі замок пластмасовий, обмежувач доведеться видалити безповоротно. Необхідно зробити це так, щоб не пошкодити замок і тканина замка.
4
Зніміть бігунок. Без обмежувача він легко зісковзне.
5
Вирушайте з бігунком у відділ фурнітури і попросіть такий же. Якщо ваш замок типовий, і на бігунку вказаний номер (розмір), то проблем при покупці не буде. Якщо виникли труднощі, ще не все втрачено. Походіть по інших відділах з фурнітурою, захопивши з собою і бігунок, і куртку - тоді шансів підібрати потрібний бігунок буде більше.
6
Коли в одній руці у вас виявиться бігунок, а в іншій - куртка, вставте новий бігунок тим же шляхом, яким зняли старий. Спробуйте застебнути замок. Якщо все зійшлося, а замок застебнувся, значить, залишився останній шаг.Установіте залізний закріплювач назад і затисніть його. Якщо його встановити вже не можна (пластмасовий замок, або залізний, але зламався), закріпіть цю сторону замку нитками. Для цього підберіть нитки в тон і зробіть 3-5 непомітних стібків.
Корисна порада
Якщо нитковий закріплювач з естетичних причин встановити не можна, доведеться з обох сторін розпорювати шви і ховати туди кінці замка (повинно бути симетрично). Це можна зробити в ательє або спробувати самому.Еслі кінці замку заховані в шви притачивания, і обмежувача немає, замість нього можна зняти 1-2 зубчики замка.