Як визначити вік черепахи. Як дізнатися у сухопутної черепахи вік.

Багато людей заводять удома водяних і сухопутних черепах. При дбайливому догляді ці дивовижні рептилії можуть прожити в домашніх умовах до 50 років! Часто черепашки потрапляють до нас уже дорослими, тому дуже важливо дізнатися - а скільки ж років вашому вихованцеві?
Інструкція
1
В природі вік сухопутних черепах визначається за вагою та довжині панцира. При народженні черепашата мають "зростання" - 30-34 мм, вага - 12-12г. В один рік довжина панцира складає 48-52 мм, вага коливається в межах 25-35 м В два роки "зростання" близько 56-60 мм, вага - 48-65 м До трьох років черепашка має панцир довжиною 75-90 мм і важить 95-150 р До десяти років самці черепах можуть досягати в довжину 13-16 см, а самки 15-18 см. Як правило, після десяти років зростання черепах закінчується. У домашніх умовах визначити вік черепахи набагато складніше, оскільки він безпосередньо пов'язаний з умовами утримання, розміром тераріуму, а також раціоном харчування.
2
У водяних черепах трохи інші стандарти. Їх вік визначають, переважно, по довжині панцира. Так, новонароджені черепашата мають "зростання" 2,5-3 см, до року - 5-7 см, до двох - 7-9 см. Потім самочки і самці починають рости нерівномірно. До трьох років самець досягатиме 8-12 см, а самочка - 9-15 см. У чотири роки довжина самця складатиме - 10-14 см, самки - 13-18 см. Після п'яти років самці черепах мають "зростання" від 14 см, самки - від 18 см. Після п'яти років зростання сповільнюється і черепахи практично не ростуть.
3
Ще один спосіб визначити вік вихованця - підрахувати число кілець на панцирі. Перші кільця з'являються, коли тварині немає ще й року. Чим старше черепаха, тим більше гладким стає її панцир, а річні кільця бліднуть. За один рік на одній "лусочці" утворюється 2-3 кільця. Для точного підрахунку можна порахувати колечка на декількох сегментах панцира, а потім вивести середнє арифметичне. Кількості кілець також не є 100% способом визначення віку, так як їх кількість залежить від умов утримання та кількості спячек у сухопутних черепах.
Багато сучасні люди вибирають в якості домашніх вихованців не пухнастих кішок або вірних псів і навіть не яскравих папуг, а справжнісіньких сухопутних черепах. При правильному і дбайливому догляді ці незвичайні рептилії можуть прожити в домашніх умовах до 50 років. Найчастіше, сухопутні черепашки потрапляють в турботливі руки своїх господарів вже дорослими. Тому далеко не кожен власник рептилії може з упевненістю сказати, скільки років його вихованцеві. Насправді, визначити вік сухопутної черепахи не так вже й складно.
Інструкція
1
Дізнатися вік черепашки можна за її вагою та розміром. Як правило, народжуються черепашата ростом 30-34 мм і вагою 10-12 р К році життя сухопутні черепахи виростають до 48-52 мм, а вага їх до цього часу коливається від 25 до 35 г. У два роки рептилія досягає розмірів 56- 60 мм, а важить вже 48-65 г. Ріст трехгодовалая сухопутної черепахи 75-90 мм, а вага 95-150 р До десяти років життя черепашка виростає аж до 13-16 см. Незважаючи на те, що молоді сухопутні черепахи ростуть досить -таки швидко, при довжині панцира в 18 см зростання їх значно сповільнюється, а нерідко і припиняється зовсім. Хоча в природі зустрічаються і особини, що досягають 25-28 см в довжину. До речі, дорослі самки, як правило, більші за самців на 2-3см.
2
Власникам сухопутних черепах слід пам'ятати і про те, що розміри їхніх вихованців безпосередньо залежать від умов утримання, просторості тераріуму, раціону харчування, частоти годування і додавання в корм кальцію.
3
Визначити вік сухопутної черепахи можна і за кількістю кілець на її панцирі. Вони, як правило, з'являються вже в ранньому віці рептилії, коли їй немає ще й року. У цей період і спостерігається найбільш активне зростання сухопутної черепахи. За рік на одній лусочці панцира утворюється 2-3 кільця. Таким чином, чим старше сухопутна черепаха, тим більше гладким стає її панцир. Річні кільця при цьому бліднуть і стають менш яскравими.
4
Щоб визначити вік сухопутної черепашки точніше, можна підрахувати річні кільця на декількох лусочках панцира, а потім знайти їх середнє арифметичне значення.
5
Але і цей спосіб визначення віку сухопутної черепахи не можна назвати на 100% вірним. Адже кількість кілець на лусочках панцира дивовижною рептилії залежить також і від умови утримання, і кількості її спячек, і якості корму.