Як дресирувати шарпея.

Китайський шарпей - порода собак, яка звертає на себе увагу своєю екзотичною зовнішністю, для якої характерна велика кількість складочок на морді, а також цікавою формою самої мордочки. Ця порода прекрасно приживається в міських квартирах і в приватних будинках. Для нормального розвитку їй потрібні щоденні навантаження, прогулянки з пробіжками. Для шарпея немає більшого щастя, ніж бути поряд з господарем.
Інструкція
1
Спеціальної дресирування цим собакам не потрібно. Зведіть весь курс до навчання собаки загальним командам, щоб забезпечити її безпеку на галасливих, наповнених транспортом міських вулицях. Собакам цієї породи дресирування приносить справжнє задоволення, хоча багато хто вважає, що саме шарпей дресируванню не піддаються. Це не правда.
2
Відразу ж як тільки цуценя з'явився у вас в будинку, навчіть його розуміти власне ім'я. Не використовуйте його замість команди «До мене». Свою кличку, виголошену вами, собака повинна сприймати як сигнал «Увага», за яким послідує команда, визначальна її подальшу поведінку.
3
Дійте ласкою - щеня повинен розуміти, що знаходячись поряд з вами, він у безпеці і ніяких неприємних відчуттів випробовувати не буде. Навіть якщо за правилами дресирування необхідно шльопнути його, не використовуйте для цього свою руку - візьміть в неї прутик.
4
Основними командами для шарпея повинні стати застережливі команди: «Не можна!», «Фу!», «Стояти!» І «До мене!». Їх відпрацювання детально описана в спеціальній літературі. Проводите заняття з цуценям у вигляді гри і не забувайте заохочувати малюка за кожну правильно виконану команду. Дружелюбність шарпеев таке, що для заохочення їм часто навіть не потрібно ласощі - собаку може порадувати, надихнути і стимулювати просто похвала і ласка від господаря.