Як зробити собаці укол.

Уміння самостійно робити ін'єкції нагоді, якщо вихованцеві показаний курс препаратів або потрібно надання екстреної допомоги. Щоденні поїздки в клініку не завжди доступні, краще зробити собаці укол в звичних умовах.
Інструкція
1
Підготуйте шприц з розчином. Беріть інсулінові шприци - тонка голка знизить неприємні відчуття. Порошкові препарати готуйте послідовно: - Рідина для розчину набираєте в шприц, випускаєте повітря до появи краплі ліки на кінчику ігли.- Вводите розчин у флакон з ліками, проникаючи голкою крізь гумову пробку, випускаєте рідину і ретельно збовтують смесь.- Перевернувши флакон, вбираєте в шприц готовий розчин, повільно витягаючи поршень.- Перевіряєте відсутність повітря у флаконі, натискаючи поршень шприца до появи краплі ліки на кінчику ігли.Зафіксіруйте і підготуйте собаку. Розташуйте тварина так, щоб його голова перебувала по вашу праву руку, обов'язково одягніть намордник. Предпочтительная поза - лежачи на боку. Введіть препарат.
2
Внутрішньом'язовий уколСделать ін'єкцію можна в стегно задньої кінцівки. Злегка поплескайте, а потім погладьте лапу, в яку ви хочете колоти. Розсунувши шерсть, обробіть місце уколу спиртом. Притримуючи лапу за гомілку, акуратно введіть голку на глибину 1см, розташовуючи шприц перпендикулярно поверхні шкіри, і повільно натисніть на поршень, випускаючи ліки. Якщо зробити собаці укол занадто глибоко, то в шприці з'явиться кров - в цьому випадку потрібно змінити місце уколу і повторити процедуру.
3
Підшкірна ін'екціяУкол виконуються в районі холки. Розсунувши шерсть і продезинфікувавши місце уколу, зберіть рукою шкіру в складку і швидко введіть голку в її основу. Після введення препарату вийміть голку і злегка помасажуйте шкіру протягом хвилини. Щоб зменшити час всмоктування ліки, можна зробити ін'єкцію підігрітим до 38,5 препаратом (якщо це не суперечить інструкції). Похваліть собаку і дайте їй улюблені ласощі.
  •  Собакам і кішкам призначають ін'єкції так само часто, як і людям. Власники тварин, які знають, як робити укол собаці правильно, розуміють, що це значно економить час та кошти, оскільки щодня возити тварина у ветеринарну клініку накладно і важко, особливо якщо собака велика. Якщо лікар призначив вашому вихованцеві ін'єкції, попросіть його показати, як це робиться, і бути присутнім при першому уколі, який ви зробите.
  •  Дуже важливо! Ліки для уколу набирається в одноразовий шприц. Деякі препарати необхідно попередньо розвести знеболюючим засобом, при цьому дотримуйтесь інструкцій і дотримуйтеся дозування. Дуже важливо випустити зі шприца все повітря, оскільки навіть один пухирець може спричинити за собою дуже серйозні наслідки!
  •  Як робити укол собаці внутрішньом'язово Внутрішньом'язовий укол зазвичай роблять в двоголову м'яз стегна. Перед тим, як робити укол собаці, правильно покласти тварину на бік, а цуценя або дрібну собаку можна підняти, щоб вона не спиралася на підлогу задніми лапами. Лапа, в яку ви будете робити ін'єкцію, повинна бути розслаблена.
  •  Розсуньте шерсть тварини і продезінфікуйте місце уколу. Тепер потрібно зробити прокол. Голка повинна входити приблизно на дві третини довжини, перпендикулярно шкірної поверхні. Не лякайтеся, якщо введете голку надто глибоко або навіть торкнетеся кістки - нічого страшного не трапиться, просто відтягніть її назад. Якщо в шприці є кров, значить, ви потрапили в кровоносну судину, укол в іншому місці. Якщо ж крові немає, починайте повільно вводити ліки.
  •  Як робити укол собаці підшкірно Найчастіше собакам роблять підшкірну ін'єкцію в область лопаток, але не дуже близько до шиї. Вам потрібно розсунути шерсть і продезінфікувати місце ін'єкції. Потім необхідно зібрати шкіру в складку і в її підставу швидко ввести голку. Шкіру після уколу можна трохи помасажувати. Врахуйте, що ліки буде всмоктуватися швидше, якщо попередньо підігріти його до 38,5 градусів - саме така у собаки температура тіла.
  •  Зверніть увагу! Якщо під час ін'єкції був пошкоджений кровоносну судину, можливо невелике кровотеча. Не бійтеся, досить прикласти до цього місця тампон з перекисом водню. Якщо собака під час уколу смикнеться, голка може зламатися. Якщо видно її кінець, негайно витягніть його! В іншому випадку швидко везіть тварина в клініку, доведеться витягати голку оперативним шляхом. Результатом поганий дезінфекції може стати нагноєння, яке можна помітити по почервоніння та ущільнення шкіри в місці уколу. Необхідно терміново показати тварину ветеринару.