Як привчити собаку до туалету.

Перш ніж заводити собаку, багато переживають з приводу того, як вони будуть привчати свого чотириногого друга справляти нужду в строго відведеному місці. Відразу скажемо, що нічого нездійсненного в цьому немає, потрібно лише приділяти цьому достатньо часу і терпіння.
Інструкція
1
Для початку варто обмежити приміщення у вашому будинку, в якому буде знаходитися собака. Для цього в дверному отворі встановіть заслін заввишки трохи менше півметра, який служитиме непереборною перешкодою для собаки, в той час як людина без зусиль зможе переступити його. Приміщення попередньо необхідно підготувати для цуценяти: прибрати килими і по можливості зробити перестановку меблів таким чином, щоб позбавиться від важкодоступних місць. Цим ви, по-перше, полегшуєте собі роботу з прибирання, по друге даєте можливість тварині зрозуміти межі території, де воно повинно знаходиться.
2
У підготовленому таким чином приміщенні помістіть собачий туалет, попередньо обравши для нього місце. В нього покладіть шматочок матерії, просочений сечею цуценя. Запах послужить тварині орієнтиром, де саме можна справляти нужду.
3
Тепер уважно стежте за його поведінкою. Як правило, через деякий час після їди собака захоче в туалет. Вам потрібно не упустити цей момент і посадити цуценя в потрібне місце. Нічого страшного не станеться, якщо ви не встигнете його донести або собака все ж напаскудить на підлогу. В цьому випадку все одно посадите його на туалет, можете при цьому розмовляти з ним. Цим ви привернете увагу собаки і зрештою дасте зрозуміти, що від неї вимагається.
4
Можна закривати цуценя після того, як він поїсть, в приміщенні, де розташований його туалет, вказуючи таким чином, що йому потрібно зробити.
Корисна порада
Перш за все, не рекомендується карати цуценя, якщо той все-таки примудрився забруднити підлогу. Це може привести до негативних результатів і в майбутньому сильно ускладнити процес формування корисних звичок у вашого вихованця. Для того, що б привчити собаку до туалету необхідно затратити деяку кількість часу, при цьому проявити терпіння і послідовність у своїх діях.