Як вибрати газовий лічильник.

Сьогодні прилади для вимірювання витрати газу ставлять у багатьох квартирах. Перш ніж встановити газовий лічильник , його слід правильно підібрати. При виборі лічильник а необхідно враховувати його експлуатаційні характеристики, якість виготовлення і ціну.
Інструкція
1
Існує безліч типів газових лічильник ов: роторні, мембранні, турбінні та т.п. В повсякденному побутовому застосуванні найкраще себе зарекомендували мембранні діафрагменні лічильник і.
2
При виборі лічильник а слід враховувати співвідношення ціна/якість. Дешевий лічильник може принести багато клопоту в майбутньому. Незначний термін служби дешевого лічильник а зажадає заміни пристрою через два-три роки, до того ж облік газу може бути неточним, а міжперевірочний інтервал занадто коротким.
3
Якісний прилад для обліку витраченого газу повинен мати такими характеристиками: - стабільність роботи в рамках міжперевірочний інтервалу; - мінімальні втрати тиску; - стійкість до пожеж; - захист від стороннього втручання; - високий експлуатаційний ресурс (20 років і більше) ; - нечутливість до забруднень; - компактність.
4
Лічильники розрізняються між собою за номіналом і пропускної здатності. Так, маркування G 1,6 означає пропускну здатність від 1,6 до 2,5 кубометрів газу, G 2,5 - від 2,5 до 4 кубометрів, G 4 означає пропускну здатність від 4 до 6 кубометрів газу. При наявності плити з двома конфорками вам буде потрібно лічильник G 1,6. Якщо в квартирі є газова колонка, здобувайте лічильник з більшою пропускною здатністю.
Маніпуляції з будь-яким газовим обладнанням, що проводяться самостійно без участі уповноважених на це спеціалістів, можуть привести до непоправної трагедії. Тому, перш ніж приступати до реалізації тих чи інших ідей, варто зважити всі «за» і «проти».
Вам знадобиться
  • - газова служба;
  • - телефон;
  • - паспорт;
  • - договір на обслуговування газового обладнання.
Інструкція
1
Якщо ви хочете поміняти газовий лічильник, слід знати, що його установка, як і зняття старого устаткування, повинна проводитися фахівцем відповідної служби (наприклад, «Міськгаз»). Самостійне зняття лічильника рівносильно зриву пломб, з усіма витікаючими з цього наслідками.
2
Викличте представника газової служби вашого міста, зателефонувавши по телефону, вказаному в договорі на обслуговування вашого обладнання. Якщо ви не можете знайти договір, шукайте контактні дані організації, що відповідає за газове забезпечення вашого будинку, в телефонному довіднику або зателефонувавши за номером довідкової служби 09 або 090 (з мобільного телефону). Крім того, необхідно знати, що існує короткий номер для виклику аварійної газової служби в екстрених ситуаціях - 04.
3
Відвідайте відділення «Міськгазу» особисто і залиште заявку на виклик майстра в вашу квартиру. Не забудьте взяти з собою паспорт.
4
Нерідко власники газового лічильника намагаються тим чи іншим способом зупинити його або відмотати свідчення. Це може привести до різного роду неприємних наслідків для вас у вигляді значних адміністративних штрафів. Крім того, вам доведеться оплачувати вироблену експертизу. Вона призначається при найменшій підозрі у представників газової служби на вторгнення в лічильник.
5
Останнім часом в багатьох містах почастішали вибухи в багатоповерхових будинках, що призводять до їх повного або часткового обвалення, загибелі та інвалідизації людей. Крім того, стали часті випадки отруєння чадним газом, нерідко зі смертельним результатом. Все це стає результатом самодіяльності неспеціалістів в області газового господарства.
6
Майте на увазі, що планова перевірка газового обладнання, в тому числі і лічильників, може вберегти вас від різних проблем, а то і врятувати ваше життя (нерідкі випадки виявлених витоків газу на тлі уявного благополуччя). Тому не ігноруйте такі заходи.