Як гнути оргскло. Як зігнути оргскло в домашніх умовах.

Органічне скло є синтетичним полімером. Воно легше піддається обробці, ніж звичайне силікатне скло. Тому з ним можна проводити всілякі механічні операції в більш м'яких умовах. Хоча гнучка органічного скла - не дуже складне заняття, але вимагає воно дотримання певних правил і наявності невеликого досвіду.
Вам знадобиться
  • Верстак, нихромовая дріт, металева труба, паяльна лампа, регульований джерело живлення.
Інструкція
1
Візьміть аркуш органічного скла, який збираєтеся гнути і просушіть його. Сушка повинна проводитися при температурі близько 80 градусів і тривалістю повинна бути півтори години на один міліметр товщини. В іншому випадку, присутня волога буде утворювати бульбашки в місці вигину.
2
Просушений лист закріпіть на краю верстака. Під ним точно за місцем вигину натягніть дріт з ніхрому. Закріпіть її на відстані не більше половини сантиметра від листа оргскла. Поставте наголос під гнеться край оргскла, щоб він не перегнувся більше ніж потрібно.
3
Далі ніхромовий дріт підключіть до регульованого джерела напруги і увімкніть живлення. Виставивши необхідний накал на дроті, очікуйте поки оргскло НЕ зігнеться під тягарем власної ваги. Оргскло зазвичай починає гнутися при прогріванні від 150 до 190 градусів.
4
У разі якщо необхідно витримати будь-якої радіус, то замість нихромовой дроту підставте металеву трубу потрібного діаметру. Потім, паяльною лампою прогрійте її до потрібної температури. Лист оргскла зігнеться по трубі.
Зверніть увагу
При нагріванні нихромовая дріт може провіснуть, збільшивши відстань до місця вигину. Скомпенсіруют її прогин за допомогою якого-небудь вантажу. Чи не допомагайте листу згинатися, не тисніть на нього. Від цього лист обов'язково зігнеться неправильно. Потренуйтеся на якомусь непотрібному шматку оргскла.
Іноді потрібні не плоскі листи скла, а зігнуті. Найлегше піддається обробці органічне скло. З ним є можливість проводити різні операції навіть в домашніх умовах. Згинання органічного скла вимагає неуклонітельного дотримання деяких правил.
Інструкція
1
Спочатку візьміть аркуш органічного скла і просушіть його. Процес сушіння повинен протікати при температурі приблизно в 80 градусів. Що стосується часу сушки, то воно повинно складати на один міліметр товщини скла півтори години. Якщо не дотримуватися цих умов, то присутня в листі скла волога призведе до утворення в місці вигину бульбашок.
2
Тепер вам знадобиться верстак. На його краю закріпіть просушений лист оргскла. Потім під ним, в тому місці, в якому планується вигин, натягніть ніхромовий дріт, закріпивши від аркуша на відстані, що не перевищує половину сантиметра. Під гнеться край оргскла поставте упор. Робиться це з метою запобігання занадто великого вигину.
3
Після того, як все буде встановлено, до регульованого джерела напруги підключіть ніхромовий дріт, а потім увімкніть живлення. На дроті встановіть необхідний вам накал. Тепер залишається тільки чекати, коли під тяжкістю власної ваги зігнеться оргскло. Воно починає прогинатися вже 150 градусах.
4
В тому випадку, якщо потрібно скло якогось певного радіуса, то використовуйте металеву трубу необхідного діаметра, а не ніхромовий дріт. Після установки труби до необхідної температури прогрійте її паяльною лампою. Лист оргскла легко зігнеться з цього лекалом.
Зверніть увагу
Потрібно звернути увагу, що нихромовая дріт при нагріванні може трохи провіснуть. В результаті цього збільшиться і відстань до місця вигину. Прогин можна буде компенсувати за допомогою встановлення якого-небудь вантажу. Крім того, не потрібно самим допомагати листу оргскла згинатися. Не намагайтеся натискати на нього. Від ваших дій лист зігнеться, але неправильно. Найкраще буде спочатку потренуватися на непотрібному вам шматку оргскла.