Як пов'язати коло спицями.

Часто в'язане полотно круглої форми виконується гачком - так роблять витончені ажурні серветки і накидки. Однак можна пов'язати коло спицями і причому досить легко. При акуратному виконанні таке рукоділля дуже цікаво виглядає. Зв'язаний гурток можна використовувати як окремо (для панно, інтер'єрних підставок під вазочки та іншого), так і в якості частини великого виробу.
Вам знадобиться
  • - Чотири панчішні спиці;
  • - Вовняна нитка;
  • - Гачок.
Інструкція
1
Наберіть на чотири панчішні спиці по дві петлі. Всього у вас повинно вийти вісім петельок. Щоб зв'язати коло спицями, вам необхідно робити кругові ряди, як при в'язанні рукавиць і шкарпеток. Ви будете закругляти роботу за допомогою додавання в'язання, пров'язуючи з однієї лицьової петлі відразу дві.
2
Зв'яжіть перший кругової ряд лицьовими петлями, захоплюючи нитку робочої спицею за в'язанням.
3
Далі в'яжіть кругле полотно в такій послідовності: - у другому круговому ряду робіть по одному додатку з кожної петлі; - наступні три ряди в'яжіть лицьовими петлями; - в шостому круговому ряду знову пров'язуйте по два рази кожну петлю; - сьомий, восьмий і одинадцятий ряд - робіть лицьові; - повторюйте в дванадцятому ряду додавання, а з тринадцятого по дев'ятнадцятий - лицьові петлі.
4
Продовжуйте в'язання кола спицями, чергуючи п'ять лицьових кругових рядів з одним рядом з додатками. Тепер ви повинні спочатку провязать два рази кожну п'яту спицю, потім - кожну шосту.
5
Закрийте петлі. Для цього зніміть першу робочу петельку, а наступну зв'яжіть лицьовій. Захопіть лівою в'язальної спицею зняту петлю і злегка розтягнувши її, протягніть крізь неї Провязав. Можна закривати в'язання за допомогою гачка, щоб нитка не зісковзувала зі спиці. Коли ви довяжете в'язаний спицями коло, простягніть нитку через останню петлю і міцно затягніть її.
6
Відрізавши невеликий «хвостик», акуратно відведіть його на виворітну сторону вироби і проведіть гачком через вершинки декількох петель - нитка не буде помітна.
Корисна порада
В'язаний спицями коло повинен акуратно виглядати і не мати некрасивих затяжок по краю полотна. Закриваючи в'язання, не можна занадто туго затягувати петлі.