Як зв'язати напис. напис однієї ниткою.

В'язані вироби прикрашають рельєфними і ажурними візерунками, роблять на них аплікації з різних матеріалів. Можна навіть зв'язати напис на полотні. Для цього вам знадобиться вивчити техніку жаккарда. Якщо ж ви любите вишивати, то цей вид рукодільного мистецтва також допоможе вам «писати» спицями і нитками.
Вам знадобиться
  • - Дві в'язальні спиці
  • - Дві вовняні нитки однакової товщини
  • - Тетрадний лист в клітку
  • - Фломастер
  • Наперсток для жаккардового в'язання
  • - Два поліетиленових мішка і зав'язки (або спеціальні пластикові ємності для клубків)
  • - Голка
Інструкція
1
Намалюйте схему майбутньої в'язаній написи на тетрадном аркуші в клітку. Кожна клітинка буде дорівнювати одній лицьовій петлі. Для наочності розфарбуйте "мозаїчні" букви кольоровим фломастером - розфарбовані клітини складуть напис , а не розфарбовані означатимуть петлі в'язаного фону.
2
Підберіть дві вовняні нитки різного кольору однакової товщини. Покладіть два клубка в пластикові мішки і зав'яжіть їх; можна також скористатися спеціальними «яйцями» для в'язання багатобарвних Жаккардна візерунків. Щоб акуратно зв'язати напис , необхідно виключити заплутування різнокольорових ниток.
3
Зв'яжіть лицьовій гладдю кілька рядів однією ниткою (наприклад, білої пряжею). Зв'язавши останній виворітний ряд, переверніть в'язання - вводити нитку іншого кольору слід завжди тільки з «обличчя» роботи.
4
Починайте в'язати напис , постійно звіряючись з намальованою схемою. Працюйте дуже уважно, так як помилка навіть в одній петлі зіпсує всю картину, і доведеться розпускати в'язане полотно і робити все заново. З лицьового боку роботи кольори повинні чітко переходити один в інший; з вивороту же простягаються неробочі нитки. Важливо, щоб вони не звисали надто вільно, але і не повинно утворюватися дуже тугих перетяжок. Щоб напис була чітко видна, «малюйте» букви стовпчиками товщиною в три петлі і більше.
5
Використовуйте інший спосіб створити в'язану напис . Зв'яжіть виріб простий лицьовій гладдю і спробуйте вишити на ньому букви кольоровою ниткою. Дотримуйтеся тієї ж схеми-шаблону, що і при техніці жаккарда. При цьому кожна розфарбована фломастером клітина буде дорівнювати одній петлі вишивки.
6
Закріпіть кольорову нитку на виворітній стороні роботи і виведіть голку з ниткою на лицьову сторону через середину петлі. Далі дійте так: - підведіть голку відразу під обидві напівпетлі верхнього ряду (того ж стовпчика) і витягніть нитку; - виведіть голку на виворіт в'язаного полотна. Вона повинна вийти з тієї ж точки, з якої спочатку входіла.У вас вийде гарна вишита петля, яка буде копіювати трикотажну. Таким же чином продовжуйте вишивати інші літери напису.
Корисна порада
Щоб послідовно розподіляти робочі нитки і виключити їх перекручування при багатобарвному в'язанні, можете використовувати спеціальний наперсток для жаккарда.