Як позбутися від шраму після операції.

Післяопераційні шрами турбують багатьох людей, а іноді можуть навіть розвивати у них серйозні комплекси. Але часи, коли зі шрамами, що залишилися після проведених операцій, можна було тільки змиритися, давно пройшли. На сьогоднішній день існує безліч способів приховати шрам або позбавитися від нього зовсім.
Інструкція
1
Одним з досить поширених способів замаскувати шрам - нанесення поверх нього татуювання. Але це далеко не кращий вихід із ситуації. По-перше, шрам може бути розташований на такій ділянці тіла, де нанесення малюнка буде не естетичним або незручним. По-друге, скориставшись цим шляхом вирішення проблеми, можна попросту посилити ситуацію, пошкодивши шкіру ще більше. По-третє, з часом малюнок може вам набриднути. Тому краще не приховувати післяопераційні шрами за допомогою татуювань.
2
Для того, щоб згладити невеликі і свіжі шрами, можна скористатися спеціальними кремами від рубців. Але такі засоби підходять далеко не всім, і не завжди приносять видимі результати.
3
Для того, щоб позбавитися від післяопераційних шрамів, найкраще звернутися до фахівців - косметологів і пластичних хірургів. Вам можуть порадити два способи лікування. По-перше, введення під шкіру спеціальних препаратів, що розгладжують її. Однак це спосіб також не завжди ефективний і підходить далеко не кожному человеку.Во-друге, вам можуть порадити скористатися на сьогоднішній день найпоширенішим і ефективним способом видалення рубців - лазерної шліфуванням. У цього способу, як і у будь-якого іншого, є свої плюси і мінуси. Позитивними сторонами лазерної корекції можна вважати те, що вона допомагає навіть в найважчих випадках, коли шрами вже старі і великі. Крім того, за допомогою лазера можна саме видалити рубець, а не просто замаскувати його. Мінусами даної методики лікування є матеріальна сторона питання - коштує вона недешево, та й надають таку послугу не в усіх клініках.
4
Звичайно, післяопераційні шрами - проблема, якої, на жаль, не можна уникнути, але виправити наслідки операцій сьогодні можна за допомогою різних методик.
На жаль, рубці є наслідком будь операції, що порушує шкірний покрив. Вони являють собою сполучну тканину, яка заміщає дефекти шкіри, і різко відрізняються від неушкодженої її частини. Переважно вони виглядають не естетично, тому люди згодом намагаються позбутися рубців .
Інструкція
1
Звичайно, розмір і вид майбутнього рубця залежить від масштабності операційного втручання і від професіоналізму хірурга, але дещо зробити для поліпшення майбутнього його виду ви можете ще до видалення швів. Розширення рубців , які розташовані недалеко від суглобів або місць, де є найбільша ймовірність розтягування шкіри (наприклад, у молочних залоз), можна запобігти, якщо будуть використовуватися стріпи. Це смужки спеціального пластиру, що знімають напругу тканин близько рубця. При необхідності ними можна користуватися протягом трьох місяців після операції.
2
Займатися видаленням шраму відразу неможливо. Вам доведеться почекати кілька місяців, поки він частково не розсмокчеться, чи не стане м'якше і блідіше. Можливо, вам доведеться звернутися до хірурга ще раз (якщо шрам дуже широкий) для висічення ділянки шкіри з рубцем і накладення внутрішньошкірного шва. Такий шов зазвичай нитковий, маленький, і може бути, вам не потрібні будуть інші радикальні заходи для позбавлення від рубця.
3
Невеликі рубці можуть зникнути, якщо ви скористаєтеся спеціальними мазями з розсмоктує й загоює ефектом. Ці препарати відновлюють кровообіг і прискорюють процеси регенерації тканин. Найкраще застосовувати їх, поєднуючи з фізіотерапевтичними процедурами. Ці мазі наносять два або три рази на день протягом трьох місяців.
4
Для більш глибокого проникнення в шкіру лікувальних мазей і кремів використовується ультразвук - кілька сеансів фонофорезу. На жаль, видалити таким способом можна не всі рубці, і не кожній людині він підходить.
5
Ефективнішим методом боротьби з рубцями є фототерапія. Її суть полягає в опроміненні рубців ой тканини світлом певної довжини хвилі, яке проводиться за допомогою спеціальної лампи.
6
Якщо рубець великий і видалити його простими способами неможливо, зверніться до хірурга, який, виходячи з розміру рубця, його характеру і місця розташування, властивостей шкіри та інших важливих факторів, рекомендує вам більш радикальний спосіб позбавлення від шраму.
7
Одним з поширених способів терапевтичного лікування рубців є мезотерапія - ін'єкції лікувальних препаратів в рубців ую тканину. Це сприяє активному виробленню здорового колагену.
8
Інший популярний метод корекції рубців - механічна дермабразія. В цьому випадку за допомогою спеціального апарату знімається верхній шар шкіри. Загоєння її відбувається протягом двох-трьох тижнів після такої процедури, а повне відновлення - через кілька місяців. Метод підходить не всім і не дає стовідсоткового результату, оскільки рубець не видаляється, а лише шліфується.
9
Багато фахівців віддають перевагу використанню лазерної шліфовки рубців . Лазером акуратно і пошарово видаляється стара тканина рубця, стимулюється процес відновлення клітин шкіри. Ця операція проводиться найчастіше з застосуванням анестезії і завжди має індивідуальні особливості. Особливо популярні ербіевие лазери, які впливають на рубець без нагрівання тканин і не пошкоджують сусідні. Відновлюється шкіра в цьому випадку близько трьох місяців.