Як поліпшити сон дитини.

Здоровий сон - складова гарного настрою та міцного здоров'я, чи не так? Чому молоді мами такі виснажені, втомлені і пониклі? Тому що вони не висипаються, нічого не встигають і весь час клопочуться над малюком. Всі твердять, що мамі потрібно спати вдень і вночі разом з дитиною, щоб скоріше відновитися після пологів і адаптуватися до нової ролі. Мама ж не проти, а дітки-то не сплять. Денний сон переривається плачем, а нічний годуваннями, однак, є багато порад, як поліпшити сон дитини. Спробуйте!
Вам знадобиться
  • Енциклопедія по догляду за дітьми, зволожувачі повітря, нічник, іграшка, піжама, книга казок, безмежне терпіння і любов.
Інструкція
1
Свіже повітря благотворно впливає на сон людини. Гуляйте подовше, добре провітрюйте приміщення. В задушливій і курній кімнаті важко засинати, сон стає тривожним. Якщо повітря дуже сухе - придбайте зволожувач повітря або кімнатний фонтанчик. У період, коли в будинках включають опалення, у більшості діток з'являється нежить - організм не встигає звикнути до зміни повітря. Щоб полегшити дихання і освіжити кімнату, візьміть банний рушник, гарненько намочіть, злегка відіжміть і повісьте на двері або на батареї.
2
Облаштуйте місце для сну. Якщо малюк спить в ліжечку, значить ніщо не повинно йому заважати. Тобто ніякі іграшки-пищалки-розмальовки не повинні бути в ліжку. Винятком може бути один предмет, а саме лялька чи ведмідь, з яким дитина спить. Причому спить щодня, і іграшка стає обов'язковою умовою в підготовці до сну.
3
Одяг для сну. Дитина не повинна перегріватися або замерзати у сні, це перше. А друге, той одяг, в якій малюк спить, не повинна використовуватися днем. Необов'язково купувати піжаму, можна спати в улюбленій футболці або сорочечці. Ковдра вибирайте відповідно до пори року, чи не вкутуйте дитини і не сковуйте його рухів.
4
Освітлення. Вночі краще користуватися каганцем з м'яким світлом, що розсіюється, великі люстри включати накладно, а без світла в певний період дітки просто бояться спати. Удень можна закривати штори, для малюка це буде, немов «дзвіночок», що прийшов час для тихої години.
5
Тиша. Про ніч можна не згадувати, жодна нормальна людина не виспиться, якщо хтось шумить. Ситуація з денним сном - спірна. Всі дітки різні, ви можете розмовляти, займатися своїми справами, дивитися телевізор, а дитина буде спати. А інші батьки сидять як миші, поки чадо спить. Обидва варіанти не зовсім вірні, от якщо поєднати, вийде чудово.
6
Час неспання повинно бути насиченим, активні ігри, перевдягання, годівлі, веселі пісні, танці і цілий мішок забав. Втомлений дитина засинає з легкістю. Груднички сплять спокійно, коли задоволені всі їхні потреби. Перевірте, щоб малюк був ситий, переодягнений і спокійний.
7
Створіть традицію відходу до сну. Вона включає щоденні ритуали, такі як прийняття ванни, стакан теплого молока, добра казка, прочитана мамою, улюблена плюшева іграшка під боком. Так легше налаштуватися на відпочинок. Увечері, за годину-півтора до сну, не дозволяйте дитині «скаженіти», перезбуджений малюк швидше розкапризується, ніж засне.
Зверніть увагу
Діти дуже тонко відчувають емоційну атмосферу в сім'ї. Якщо в родині конфлікти, сварки і нерозуміння, не сподівайтеся, що дитина буде спокійним. Адже коли ви нервуєте, ви не можете спати спокійно, також і дітки. Дитина повинна засипати в хорошому настрої і в гармонії.
Корисна порада
Намагайтеся дотримуватися постійного режиму, не збивайте графік сну. Якщо груднічок спить по три рази вдень в певний час, підлаштуйтеся під його ритм. І він обов'язково віддячить вас теплою посмішкою за таке терпіння, самовіддачу і любов.