Як виростити глоксинію.

Вирощування глоксинії - одне задоволення, яке радує вас і ваших близьких. Надзвичайно красиві квіти здивують насиченістю своїх відтінків при першому ж цвітінні. Але щоб це сталося, необхідно правильно доглядати за рослиною, дотримуючи всі тонкощі і нюанси.
Інструкція
1
Світло. Рослина глоксиния світлолюбна, тому йому відмінно підійде добре освітлене приміщення. Однак від прямих сонячних променів глоксинію краще тримати подалі. Світло грає величезну роль в її розвитку. Оптимальний період освітлення для даного виду рослини - 12-14 годин. Якщо світла буде недостатньо, то рослина почне витягуватися, що негативно позначиться на кількості бутонів. Якщо освітлення буде достатньо, то і окрас квіток буде яскравим і насиченим.
2
Грунт. Хорошим грунтом для глоксинії служить суміш торф'яної землі, листя і піску (1: 1: 0,5). Важлива умова - грунт повинен бути досить пухкої, з хорошою циркуляцією повітря. Перед посадкою рослини в землю, грунт бажано знезаразити спеціальним препаратом, який можна придбати в спеціалізують магазинах.
3
Ємність для вирощування. При виборі горщика для посадки глоксинії перевагу віддавайте широкої і неглибокої посуді. Горщики діаметром 10-15 см цілком підійдуть вам. Матеріал, з якого виготовлені квіткові горщики, не так важливий.
4
Полив. Глоксинії трохи примхливі в цьому плані. Поливати їх слід тільки м'якою водою: дощовий, талої, фільтрованої або необхідно відстояти водопровідну воду 10-12 годин. Найбільш безпечний метод поливу глоксинії - це поливка з піддону. Попадання води на листя категорично протипоказані для даного виду рослини. Якщо після поливу на піддоні залишилися надлишки води, обов'язково злийте її, інакше відбудеться загнивання бульби.