Як розрахувати пиломатеріал. пиломатеріал в кубометрі.

При покупці пиломатеріалів і виробництві будівельних робіт нерідко доводиться підраховувати кількість дощок, брусків в одному кубометрі пиломатеріалу або метраж декількох виробів. Ви можете зробити підрахунки, користуючись простими засобами і розрахунковими таблицями.
Інструкція
1
Для розрахунку окремих видів пиломатеріалів використовуються спеціальні кубатурних таблиці. Звернення до таких таблиць допоможе вам встановити, скільки дощок знаходиться в одному квадратному метрі. Таким чином підраховуються брус, обрізна та необрізна дошка, рейки, вагонка, дошка для підлоги.
2
Так, один брус розміром 100х100х6 займає 0,06 кубометра. В кубометрі таких дощок знаходиться 16,67 штук. Обрізна дошка розміром 22х100х6 займає 0,0132 кубометра. Кубометр містить 45,46 квадратних метра такої доскі.Рейка з розмірами 22х50х3 займає 0,0033 кубометра. В кубометрі міститься 909 погонних метрів такої рейки.
3
Особливим чином проводиться розрахунок ділового обапола. Пиломатеріал розсортовувати на дві групи по довжині (до 2 метрів включно та довшим 2 метрів). Горбиль укладають в штабель горбильний поверхнею поперемінно вниз і вгору і в протилежні сторони товстими і тонкими кінцями дощок. Штабель укладають максимально щільно, він повинен бути однаковий по висоті на всьому протязі і мати прямі кути.
4
Після цього середня довжина і ширина штабеля множиться на його висоту і визначається складеного кубатура.