Як зняти паркет.

Якщо ви прийняли рішення самостійно провести ремонт в квартирі, ви повинні бути готові до маленьким труднощам для досягнення доброго кінцевого результату. Наприклад, при бажанні самостійно зняти старий паркет , вам не знадобиться допомога фахівців або складний інструмент. Користуючись кількома простими порадами і витративши деяку кількість часу, ви цілком можете зробити цю роботу самі.
Вам знадобиться
  • молоток, дерев'яний брусок для вибивання і викрутка.
Інструкція
1
Підготуйте необхідний інструмент. Вам будуть потрібні лише основні найпростіші речі: молоток, дерев'яний брусок для вибивання і, максимум, викрутка.
2
Очистіть кімнату від непотрібних предметів. Непотрібним в цей час вважається все, що стоїть на підлозі, так що вам доведеться придумати, куди розставити всі меблі, що стоїть в даний момент в приміщенні. Не залишайте нічого в кімнаті, це небезпечно для самих же речей. Як правило, без дефектів не обходиться, якщо щось залишилося не прибраним.
3
Видаліть бічні вставки. Для початку вийміть заглушки, що маскують болти. Викриття всі кріплення і відкладіть їх. Не варто залишати дані предмети на підлозі, вони можуть з легкістю загубитися під час демонтажу. Після того як панель повністю розібрана, приберіть і самі планки, будьте акуратні з кабелем і проводами, якщо такі були за панеллю, не поспішайте і не робіть різких рухів, якщо немає бажання ремонтувати не тільки підлогу, але ще й проводку або інтернет.
4
Видаліть саму крайню до стіни частина паркет а. Даний етап, мабуть, найскладніший. Вам необхідно підчепити бічну частину викруткою і за допомогою молотка вибити її. Після того як ви це зробили, продовжуйте вибивати весь ряд, прилеглий в стіні.
5
Розберіть залишився паркет . Інша частина паркет а видаляється легко і без проблем. При необхідності вибивайте решта фрагментів через дерев'яний брусок, але, швидше за все, більшу частину ви зможете розібрати руками.
Дерев'яна підлога має безліч переваг: зносостійкість, довговічність, мала теплопровідність, звуконепроникність. А паркет - це король статі. Він чудовий як в старовинному, так і сучасному інтер'єрі. Якщо паркет зроблений з природного матеріалу високої якості, дотримана технологія укладання і правильний догляд, то він може прослужити декільком поколінням. Але зазвичай термін служби паркету 10-15 років.
Інструкція
1
Якщо ваш паркет перестав радувати очі і слух, значить, назрів ремонт. Ремонт може бути невеликий, заміна якихось фрагментів, зміна лакового покриття, видалення подряпин, вибоїн, нерівностей і т.п. Якщо планки паркету збереглися добре, паркет має хороший колір, то можна просто його перебрати. Ну а якщо таких дефектів багато, значить прийшла пора міняти підлогове покриття, замінити його на ламінат або паркетну дошку. Але які б труднощі не вставали на вашому шляху, пам'ятайте, ремонт паркету все ж несе більше плюсів, ніж його заміна.
2
При демонтажі паркету головна задача - це не пошкодити у клепки нижню частину, тобто ту частину, в яку забивається цвях. Тому цвях в старій клепанні пробивайте в підлогу через клепку добойником.
3
Клепка же знімається просто, якщо вона не проклеєний (але раніше паркет не клеїли). Якщо в паркеті все ж проклеєні клепки, то цвяхи пробийте через них, а потім підбийте сокиркою саму клепку, відділяючи її від самої підлоги. Якщо на нижній стороні є ще якась проклеенная частина, то її очистіть сокирою.
4
Але найскладніше - це демонтаж паркету, покладеного на смолу, так як в такому паркеті немає цвяхів, а зняті клепки забруднені смолою, яку очистити дуже складно. Якщо ви будете відновлювати цей же паркет, то знайдіть саму вузьку клепку і за її розміром зробіть всі інші. За стандартом клепки повинні бути одного розміру, але на ділі вони відрізняються на 1-3 мм.Часто в процесі експлуатації паркетної підлоги окремі планки випадають або настільки зношуються, що доводиться замінювати їх новими.
5
Якщо вам необхідно замінити тільки окремі планки, то вирубаєте гребінь, приберіть стару планку, розчистите під нею місце, вставте нову і прибийте її цвяхами з лицьового боку. Щоб не були помітні капелюшки цвяхів, сплющите їх, а при забиванні направте уздовж волокна деревини, втопивши в планку на 2-3 мм.Щелі в паркеті закладіть тонкими планками, а потім замажте спеціальною замазкою