Як зробити дах в альтанці. Як зробити восьмикутну дах.

Від того, наскільки якісно і надійно зроблений дах вашої альтанки, залежить, наскільки довго вірою і правдою вона вам служитиме. Якщо ви вирішили спорудити невелику чайну веранду або просто будиночок для відпочинку, його дах, мабуть, одна з головних частин конструкції. Слідуючи декільком простим крокам, ви зможете зробити її швидко і якісно.
Інструкція
1
Підберіть форму і розмір, відповідний під саму альтанку. Добірка потрібної вам конструкції - це вже половина успішного будівництва. Якщо споруда невисока, то висока горизонтальна дах - це хороший спосіб надати їй величавий вид.
2
Зупиніть свій вибір на плоскому даху, якщо ви будуєте обідню фазенду, сарай або баню. Це простіше і швидше. Якщо ж ви будуєте приміщення, в якому часто будуть перебувати люди, то краще вибрати скатну, так як тоді вам не буде страшний ні сніг, ні дощ, а приміщення буде здаватися більше.
3
Робіть скат з даху якомога більш різким. Це забезпечить вам мінімальне скупчення опадів на даху, що позитивно позначиться на зносостійкості всієї конструкції в цілому.
4
Запам'ятайте основні елементи, з яких складається будь дах: несуча конструкція, що складається з верхнього та нижнього ярусів, підстава під покрівлю, гідро- і теплоізоляційний шар. Ізоляцію робити не обов'язково, подумайте, в яких цілях ви будуєте альтанку і чи потрібні вам зайві клопоти.
5
Укладайте поперек ската (поперечний спосіб) або уздовж нього (поздовжній спосіб) дошки, які, як правило, кріпляться на один цвях. Якщо є ізолюючий шар, то найкраще прибивати його по всьому периметру.
6
Визначтеся, де ви будете будувати дах . Якщо на землі, вам належить її підняти на вашу споруду. Тому спробуйте при можливості будувати опору і виконувати подальші дії споконвічно "на висоті" - це багато в чому заощадить ваші сили і допоможе уникнути маси труднощів у майбутньому.