Як дізнатися чіпсет материнської плати. Як дізнатися Який чіпсет мат. плати.

Більшій частині власників комп'ютерів не потрібно знати, з яких саме комплектуючих складається їх комп'ютер. Поки він нормально працює і справляється з усіма завданнями, якими його навантажує користувач, цікавитися його «вмістом» немає потреби. Але може наступити момент, коли доводиться, наприклад, скачувати нові драйвери на материнську плату. І для цього потрібно точно знати, на якому чіпсеті вона побудована.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, програма для тестування ПК AIDA64 Extreme Edition, доступ в мережу інтернет, початкові навички по роботі з комп'ютером
Інструкція
1
Скачайте з сайту розробника http://www.aida64.com/downloads інсталяційний файл програми AIDA64 Extreme Edition. На сайті можна вибрати безкоштовну пробну версію, яка дає можливість згодом (після про плати) розширити її до повного варіанту. В процесі установки виберіть папку, в яку буде проведена установка програми, і прийміть ліцензійну угоду.
2
Після того як установка буде завершена, програма автоматично запуститься. Щоб згодом запустити її «вручну», двічі клікніть лівою клавішею миші по ярлику програми на робочому столі.
3
В відкритому вікні програми праворуч розташований стовпець з елементами меню. Виберіть у ньому рядок «Системна плата». У який з'явився додатковому списку знайдіть пункт «чіпсет»
4
У правій частині вікна програми відобразиться повний список властивостей чіпсета вашої материнської плати. У самому верху цього списку розташовані два рядки: «Північний міст» і «Південний міст». Назва північного моста і є назвою чіпсета материнської плати. Південний міст - це другий чіп на материнській платі, який відповідає за роботу багатьох підключаються. Запишіть його назву, ця інформація може стати в нагоді при пошуку драйверів до материнської плати.
Для ряду маніпуляцій із системою, так само як і для оцінки сумісності пристроїв, вам може знадобитися інформація про чіпсет, на якому побудована ваша материнська плата. Хоч ця інформація і не лежить на поверхні, дізнатися її не надто складно.
Інструкція
1
Якщо є така можливість - відкрийте керівництво до вашої материнської плати і там, на сторінці специфікацій, з'ясуйте модель використовуваного в ній чіпсета.
2
Якщо керівництво втрачено, а виробника і моделі своєї плати ви не знаєте (в іншому випадку ви можете подивитися специфікації в інтернеті), то вам варто використовувати спеціалізоване програмне забезпечення.
3
Встановіть на комп'ютер програму AIDA64 і запустіть її.
4
Виберіть розділ "системна плата", потім "чіпсет". Тепер ви можете побачити повну інформацію про чіпсети північного і південного мостів вашої материнської плати.