Як купати декоративного кролика.

Фахівці з розведення декоративних кроликів не рекомендують їх купати без необхідності взагалі. Шерсть кролика має здатність до самоочищення і потрапляння на неї зайвої вологи порушує дисбаланс шкірного покриву. Тому мити тварину потрібно рідко і в разі крайньої необхідності.
Вам знадобиться
  • Тазик (ванночка), термометр, їжа (будь-яка з тієї, що подобається тварині), махрова рукавиця (губка), великий рушник (не менше 5 штук).
Інструкція
1
Підготуйте тазик з водою. Температура води повинна бути 38-40 градусів. Якщо зробити воду холодніше, кролик може замерзнути і застудитися. Цього допускати не можна, оскільки простудні захворювання цих тварин практично не лікуються.
2
Дайте кролику морквину, капусту або іншу їжу, яка йому особливо подобається. Погладьте його шерсть у напрямку її зростання. Таким чином, ви заспокоїте вихованця.
3
Пам'ятайте, що під час водних процедур можна використовувати ніякі миючі засоби, так як вони негативно вплинуть на баланс вовни кролика . Замість цього можна використовувати губку, махрову рукавицю або просто мити тварину руками.
4
Помістіть кролика в тазик або ванночку з водою потрібної температури, погладьте його і тихесенько поливайте водичкою. Потріть руками всі забруднені місця на шерсті тварини, уникаючи при цьому області навколо очей і вух. Мочити очі і вуха категорично заборонено, так як це спровокує появу отиту, який у декоративних кроликів не лікується.
5
При ополіскування кролика водою важливо не користуватися душем. Краще якщо поряд буде стояти ємність з теплою чистою водичкою. Обережно вийміть кролика з води і укрийте його рушником. Після того як рушник промокне, його необхідно змінити і продовжувати витирати кролика робити в міру висихання вихованця. Абсолютно сухе тварина поставте на підлогу, знову почастуєте їжею і погладьте. Необхідно ласкаво поговорити з твариною, щоб воно не образилося. Декоративні кролики дуже охайні і брудняться рідко, але якщо вже виникла необхідність в їх миття, то краще це робити з найменшою шкодою для психіки тварини.
6
Ні в якому разі не прискорюйте сушку за допомогою побутових приладів - це злякає декоративного кролика і негативно позначиться на його нервовій системі.
Корисна порада
Будь-які маніпуляції з водою - це стрес для тварини. Психологічно кролик сприймає такі процедури як нанесення образи і може довго потім висловлювати своє невдоволення господареві.
Якщо ваш кролик сильно забруднився, вам доведеться вирішувати питання про його купанні. Багато власників кроликів не знають, як правильно вчинити в даному випадку. З одного боку, деякі фахівці стверджують, що купати декоративних кроликів не можна, так як водні процедури наносять шкоду їх здоров'ю. З іншого боку, брудний кролик не завжди здатний очистити свою шерстку самостійно, тому в разі необхідності мити кролика все ж доводиться. Робити це потрібно надзвичайно обережно, і чим рідше, тим краще.
  1. Пам'ятайте, що кролики вельми неоднозначно ставляться до процесу купання. Якщо ви твердо вирішили мити кролика, будьте готові до того, що він буде проявляти агресію, нервувати і злякано фирчала. Справа в тому, що в природі ці тварини ніколи не миються у воді - вони очищають свою шерсть, як кішки. Тому водні процедури для них є серйозним стресом.
  2. Купаючи кролика, постарайтеся не користуватися миючими засобами - вони можуть дуже негативно вплинути на шерсть тварини, наприклад, знебарвити її або зробити більш рідкісною і тьмяною.
  3. Мити кролика потрібно теплою водою, бажано - в ванночці. Для цього слід просто налити воду в ванночку і поставити туди кролика. Душ з розсіювачем використовувати не рекомендується, так як окремі краплі води можуть потрапити тварині в вухо, а це, в свою чергу, призводить до розвитку отиту.
  4. Після того, як кролик вимитий, його необхідно гарненько просушити. Але ні в якому разі не використовуйте для сушки кролика фен - тварина може злякатися дзижчання. Краще просто витерти кролика сухим і теплим рушником, причому витирати необхідно доти, поки звірятко не стане цілком сухим - інакше він може застудитися.
  5. Якщо кролик не надто брудний, можна вимити не всю шерстку, а тільки найзабрудненіші місця. В цьому випадку процес купання суттєво спроститься. Найчастіше в миття потребують лапки кролика. Щоб вимити лапки, досить просто опустити тварина в ванночку з невеликою кількістю теплої води і злегка прополоскати шерсть на його кінцівках. Після цього необхідно висушити лапки кролика рушником або сухою ганчіркою.