Як купати хвилястих папуг.

У вас в будинку з'явився хвилястий папужка. І тепер періодично його потрібно купати, щоб стежити за пір'яний покрив вихованця. Прості поради допоможуть вам легко привчити папужку до купання.
Інструкція
1
Хвилясті папужки за своєю природою дуже охайні. Для цього ви можете купити в зоомагазині купалку. Так як більшість папужок любить купатися в клітці, то її можна підвісити на дверцята. Слідкуйте, щоб вода була обов'язково кімнатної температури і завжди чистою. Відразу після того як вихованець скупається, приберіть купалку з клітки, щоб він не став пити брудну водичку. Одного разу на тиждень буде достатньо. Але якщо буде дуже жарко, можете вішати купалку і чаще.Еслі папужка не проявлятиме інтересу до купання, можете покласти в цю ємність його улюблену іграшку - дзеркальце, кулька або улюблені ласощі. Або можете спробувати спочатку насипати трохи корму в купалку, а коли папужка звикне забиратися туди, налити трохи водички.
2
Крім купалки ви можете використовувати піддон. Звичайний котячий лоток наприклад. Ось де справжній простір для папужки. Він може розправити крильця і хвостик, а також пірнути під воду. Деякі хвилясті папужки дуже люблять, щоб поруч були і їхні господарі. Для цього просто знаходитесь біля нього. Якщо папуга проігнорує і цей метод, не турбуйтеся.
3
Можна використовувати альтернативний спосіб - купання у вологому салаті. Адже в природній природі папужки купаються саме в траві, коли є ранкова роса. Це буде прекрасною розвагою для вашого хвилястого вихованця. А якщо у вас річний папужка можете купати його в проточній воді. Але необхідно стежити за потоком і температурою води.
Корисна порада
Чи не сушіть папужки феном або рушником, це може нашкодити йому. І ніколи не змушуйте купатися насильно. Це може викликати стрес у папужки.
Якщо ви вирішили завести папугу, подбайте про те, щоб пернатому було у вас комфортно, створіть всі необхідні для цього умови. Потрібна простора клітка, кілька іграшок-тренажерів, камені для обточування дзьоба, зручні жердочки, відповідний корм і завжди свіжа вода. Втім, про це знає багато хто. А от про те, що папужці необхідно регулярно купатися, відомо далеко не всім любителям птахів.
Інструкція
1
Кожен папуга буде купатися так часто, як йому цього захочеться. Просто надайте вихованцеві таку можливість. Придбайте в зоомагазині пластмасову купалку і повісьте її всередині клітини. Налийте туди чисту і теплу воду (температура трохи вище кімнатної). Зазвичай птахи самі починають плескатися і дуже радіють від цього процесу. Після закінчення процедури купалку з клітки приберіть, щоб пернатий НЕ напився брудної води. Через пару днів знову повісьте в клітці «ванну» для папуги. Якщо він не йде в воду сам, можна покласти туди його улюблені іграшку або ласощі.
2
Спробуйте налити воду для купання у велику миску. Поставте ємність на дно клітки - папуга буде одночасно пити з неї і купатися. Але в цьому випадку воду доведеться міняти кілька разів на день. Якщо не хочете постійно прибирати розбризканої по всій клітці воду, поставте миску зовні, а під неї підстеліть клейонку.
3
Можете «скласти компанію» своєму улюбленцю, папуги це люблять. Будьте поруч, занурюйте в миску з водою руки, як би плескайтеся разом з пташкою, ласкаво розмовляйте з нею при цьому. Але це актуально лише в тому випадку, якщо ваш вихованець ручний.
4
У разі повної довіри між вами і птахом можна спробувати спокутувати її під краном. Папуга повинен сидіти на вашій руці. Тільки створіть спокійну обстановку, без суєти, і не забувайте: струмінь повинна бути зовсім слабкою, вода - ні в якому разі не гарячою.
5
Буває, що папуга ніяк не бажає залізати в воду. Викупайте його іншим способом. Наприклад, у вологих листі салату або пучках звичайної трави. Адже в природі ці птахи саме так і миються - занурюючись у вологу від роси траву. А у випадку з салатом, пернатий буде його щипати і отримає вітаміни - подвійна користь.
6
Деякі папуги охоче підставляють пір'я під бризки пульверизатора. Таким способом теж можна купати птахів, імітуючи крапельки дощу. Тільки чи розпилювати холодну воду і не допускайте, щоб краплі були дуже дрібними. Адже папуга може вдихнути цей «туман» і після цього буде чхати.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не пробуйте купати вихованця насильно!