Як вилікувати безсоння.

Багатьом знайома ситуація, коли від втоми мрієш мерщій лягти спати, а опинившись в ліжку, не можеш заснути. Крутишся з боку на бік, але сон так і не йде. Голова повна думок, в пам'яті спливають події минулого дня і змінюються роздумами про день прийдешній. Так проходить година, друга, ось уже світанок, а ви ні в одному оці. І якщо під ранок вийшло заснути, встати в потрібний час дуже складно. Відчуваєш себе втомленим, розбитим, хоча напередодні ліг вчасно. І добре, якщо це триває лише одну ніч.
Інструкція
1
Не намагайтеся заснути, якщо спати не хочеться. Це моторошно нервує і ні до чого не призводить. Краще зайнятися чимось цікавим - подивитися улюблену передачу або почитати журнал.
2
Намагайтеся рівномірно розподілити денну навантаження. Не варто ближче до вечора завантажувати себе важливими справами і серйозними переживаннями. У ранкові години набагато простіше вирішити важливу задачу.
3
Гуляйте перед сном. Неспішна прогулянка заспокоїть нерви, а в спокійному стані засипається набагато швидше. А ось спортивні тренування краще перенести на ранкові або денні години, так як вони діють збудливо.
4
Не навантажуйте свій шлунок щільним вечерею. Жирна і важка їжа підлягає перетравлюється, організм не може налаштуватися на відпочинок, тому якщо і вдасться заснути, сон все одно не буде міцним. Також не варто пити на ніч тонізуючі напої. Міцний чай, кава або гарячий шоколад краще випити вранці. Вони допоможуть прокинутися і додадуть сил.
5
Не зловживайте лікарськими засобами. Слабкі препарати не нададуть вираженого ефекту, а сильні можуть викликати звикання. В результаті може вийти так, що ваш організм зовсім розучиться засипати без допінгу.
6
Намагайтеся не хвилюватися після безсонної ночі. Буває так, що людина переживає через те, що знову не зможе заснути, в підсумку через тривоги не спить і наступну ніч. Лежачи в ліжку, постарайтеся розслабитися і подумати про щось приємне. І ви самі не помітите, як заснете.