Як скласти цегляну піч.

Цегляна піч в усі часи надавала приміщенню затишок і комфорт. Через багато років ця піч так і використовується в багатьох будинках. Цегляна піч може бути складена своїми руками. Для цього необхідно придбати необхідні матеріали і мати мінімальні знання в галузі будівництва.
Інструкція
1
Для початку займаються влаштуванням фундаменту для масивної цегляної печі-кам'янки. Фундамент повинен бути заглиблений більш ніж на 0,5 метра. Поперечні розміри повинні чітко прораховуватися. Розмір фундаменту повинен бути більше, ніж розмір печі на 1 цеглу. Відстань від фундаменту стіни до фундаменту печі повинно бути більше 5 сантиметрів. Зазор заповнюється піском. Дно котловану повинно бути утрамбована і вирівняно по рівню.
2
Для кладки печей зазвичай використовують повнотіла цегла 1 сорту. Забороняється використовувати дірчасті і силікатні цеглини. Справа в тому, що вони швидко руйнуються. Для кладки топливника печі найчастіше використовують тугоплавкі і вогнетривкі цеглини. Тугоплавкий цегла підходить для спалювання дров, а вогнетривкий - для спалювання кам'яного вугілля, рідкого палива, газу. Досить часто піч складається з цегли, який вже був у вжитку. Така цегла обов'язково повинен бути очищений від розчину і сажі. Кладка повинна здійснюватися задимленої стороною всередину. В іншому випадку плями від сажі виступатимуть назовні. Вони будуть видні на штукатурці і побілки.
3
При кладці цеглин обов'язково повинна забезпечуватися герметичність швів. Необхідно це для того, щоб в приміщенні повністю були відсутні продукти згоряння. Вони дуже небезпечні і можуть призвести до отруєння чадним газом. Шов кладки заповнюється розчином по всій глибині. При кладці повинна бути досягнута мінімальна товщина швів. Розчин розстилається кельмою. Кладуть його до підлоги топливника і дна димових каналів. Внутрішню поверхню печі роблять гладкою. Саме тому колотий і тесаний цегла укладають гранями назовні.