Як привчити цуценя до туалету.

Привчання маленького цуценяти до туалету - один з найголовніших етапів "собачої" школи. Привчання можна умовно розділити на два етапи. Перший "домашній" використовується доти, поки з ваш щеня проходить вакцинацію і йому не можна контактувати з іншими собаками. Другий - безпосереднє привчання собаки до вулиці.
Інструкція
1
Отже, у вашому будинку з'явився щеня. Відразу обладнайте місце, в яке він буде ходити в туалет. Якщо у вас мініатюрна порода, то для цієї мети добре використовувати котячий лоток, наповнений шматочками паперу. Якщо ви завели собаку середніх і великих розмірів, то можна постелити в кут кімнати клейонку або поліетилен і також покрити його папером. Деякі любителі собак використовують для "туалетних" цілей одноразові пелюшки, які продаються в аптеках.
2
Маленькі цуценята ходять в туалет дуже часто. Зазвичай це відбувається відразу після сну і годівлі. Уважно спостерігайте за малюком: почав турбуватися, крутитися, принюхуватися до підлоги? Пора віднести вихованця в лоток. Якщо справа увінчалося успіхом - ласкаво похваліть собаку, почастуєте її ласощами.
3
Можна спробувати намочити в лужице шматочок паперу і покласти його в туалет. За допомогою запаху собака швидше зрозуміє, куди потрібно справляти нужду.
4
Якщо щеня все-таки "завинив", не поспішайте лаятися - він ще маленький і не відразу може зрозуміти, що від нього хочуть. Тим більше, не лайте собаку, якщо калюжка або купка були зроблені давно - щеня просто не зрозуміє за що на нього сердяться.
5
Якщо ви "застукали" малюка на місці злочину - різко окрікніте його і віднесіть в туалет. Потім погладьте і похваліть. Якщо ви будете ласкаво і терпляче привчати цуценя до лотка - результат не змусить себе чекати.
6
Після того, як вашому вихованцеві зроблять все щеплення, можна буде привчати цуценя ходити на вулицю. Знайомство з навколишнім світом потрібно починати поступово. Для початку винести малюка на руках - нехай оглянуть і звикне до великої кількості нових звуків і запахів. Потім можна починати відпускати його на землю. Починати привчати до туалету можна після того, як ви переконалися, що цуценя сприймає вулицю без страху.
7
Нагадаємо, що маленькі цуценята ходять в туалет дуже часто, тому на перших порах доведеться виводити вихованця близько п'яти-шести разів на день. Зазвичай це робиться через рівні проміжки часу після годування або сну. Якщо малюк зробив свої "справи" на вулиці - бурхливо похваліть його, обов'язково дайте ласощі. Поступово щеня зрозуміє, що від нього вимагається і навчитися терпіти будинку. Найголовніше - виводити цуценя регулярно, в один і той же час, якщо він попроситься на вулицю поза "графіка" - обов'язково сходіть з ним.
8
При навчанні до вулиці лоток на перший час краще залишити - адже маленькі цуценята ще не вміють довго терпіти. Чим старше буде ставати собака, тим рідше її потрібно буде виводити на вулицю. Після шести місяців достатньо буде трьох раз, а ближче до року - двох.
Приручение цуценя до туалету - найбільш важливий етап домашнього виховання. Щоб ваша маленька такса навчилася цього якнайшвидше, необхідно дотримуватися ряду простих правил.
Інструкція
1
Поки щеня не щеплена, він не може виходити на вулицю. Так як цей період триває до 2-3 місяців, слід для початку привчити вашу таксу до туалету в квартирі.
2
Візьміть шматок целофановою клейонки, зверху покладіть газету. Якщо у вас є можливість купувати цуценяті одноразові гігієнічні пелюшки (вони продаються в аптеках), це буде найкращим варіантом. Як правило, цуценята ходять в туалет відразу після сну, годування і активних ігор. Ви легко визначите потрібний момент, якщо подивитеся за вихованцем: як тільки він занепокоївся, закрутився і став принюхуватися до підлоги, візьміть його на руки і віднесіть в туалет. Як тільки малюк зробив свої справи, бурхливо похваліть його, почастуєте ласощами.
3
Якщо малюк зробив калюжку або купку в недозволеному місці, строго насварила його і віднесіть в туалет. Не потрібно карати цуценя або тикати його носом - він ще занадто маленький і не зрозуміє такого звернення. Єдине, чого ви досягнете - це переляку і недовіри до вас.
4
Якщо носити цуценя в туалет регулярно, то він швидко зрозуміє в чому справа і почне ходити в нього самостійно.
5
Якщо при привчанні у вас виникли складності, то можна спробувати наступний спосіб: вмочити в калюжку малюка шматочок папірця і покласти її в туалет. Цуценята прекрасно орієнтуються по запаху, а такий метод дозволяє їм швидше зміркувати, що ж хоче від них господар.
6
Як тільки всі щеплення зроблені, карантин витриманий, можете починати привчання своєї такси до вуличного туалету. Поки щеня маленький, його необхідно вигулювати 6-7 разів на день, поступово зменшуючи кількість прогулянок до 2-3 разів.
7
Виносьте малюка після кожного годування або довгого сну. Як тільки він зробив свої справи - бурхливо похваліть. На перших порах домашній туалет можна залишити.
8
Коли цуценя навчиться більш чи менш терпіти, можна прибрати домашній туалет і продовжувати регулярне привчання малюка до вулиці.