Як чистити коня.

Коні завжди були і залишаються вірними помічниками і надійними друзями людини. Дозволити собі таку тварину можуть далеко не всі, але ось займатися верховою їздою в кінному клубі може практично кожен. Крім їзди на коні, вершнику необхідно освоїти догляд за нею і в тому числі, потрібно навчитися правильно чистити кінь .
Вам знадобиться
  • Для чистки знадобиться набір інструментів. Це пластикова і м'яка гумова скребла, м'яка щітка з натуральною щетиною, жорстка щітка. Крім того, знадобиться масажна пластикова щітка з не дуже довгими зубами, масажер з гуми або м'якого пластику, суконка або губка, ганчірочка або паперові серветки. Ще потрібні будуть маленьке і велике відра і копитний гачок зі щіткою.
Інструкція
1
Отже, кінь найкраще чистити на вулиці або на розв'язках. Якщо ви почистите її в денніке, то вся пил і бруд залишаться там же. Коні доведеться дихати цим, що навряд чи корисно для її організму.
2
Спочатку кінь потрібно вивести на розв'язку і прив'язати її так, щоб їй було комфортно. Її не можна буде залишати на розв'язках надовго (більше 3-х хвилин), тому заздалегідь приготуйте все необхідне.
3
Чистку зазвичай починають з лівого боку. Якщо кінь дуже брудна, то смахніте жорсткою щіткою землю і пісок. Після цього пластикової скребницею потрібно пройтися по всьому тілу тварини, крім морди, хребта, ніг нижче скакального суглоба і п'ясті. Спочатку пройдіться проти шерсті, потім - у напрямку її зростання. Скребницю періодично потрібно вибивати об підлогу. Якщо необхідно, повторіть процедуру. Після цього проводять кругові рухи, але вже гумової скребницею. Якщо кінь не проти, то можна акуратно пошкребти морду.
4
Далі по тілу коня потрібно акуратно пройтися массажерами, що не натискаючи сильно.
5
Потім розбирають гриву і хвіст. Гриву ретельно розчісують пластикової щіткою, а хвіст розбирають руками або за допомогою жорсткої щітки з натуральним довгим ворсом. Спочатку збирають кінчик хвоста в кулак і обережно розчісують, потім акуратно, по пасмам, розчісують весь хвіст.
6
Тепер візьміть в ліву руку м'яку щітку, а в праву - скребницю. Починайте чистити з шиї. Дії наступні: проведіть щіткою проти шерсті, потім по тому ж місцю у напрямку росту шерсті і прочистите щітку про скребницю. Приблизно після кожних 20 таких рухів вибивайте скребницю об підлогу.
7
В кінці добре вичистіть щітку про скребницю і відкладіть останню. Встаньте лицем до коня і візьміть її за переносний або нащечний ремінь недоуздка. Акуратно почистіть лоб, щоки, потилицю, вуха, хропіння і між вух. Після цього раскрючкуйте копита, тобто видаліть бруд, землю, гній з підошви копита спеціальним гачком і щіткою підметіть копито.
8
Одягніть гумову рукавичку, намочіть в маленькому відерці ганчірочку і протріть статеві органи коні. В відерці можна попередньо розчинити кілька кристалів марганцівки. Також потрібно протерти внутрішню поверхню хвоста. В кінці чистки можна пройтися по шерсті суконкой для додання блиску.
9
Кінь очищена і готова знову нести вас на своїй сильній спині.