Як розділити жорсткий диск при установці. Як розділить жорсткий диск windows xp.

Еволюція операційних систем зробила їх використання приголомшливо зручним і простим. Концепція простоти проникає у всі аспекти сучасних ОС, починаючи з самого процесу їх установки. Так, для інсталяції Windows XP потрібно зробити лише кілька простих дій і відповісти на запити майстра, ввівши необхідні параметри. Проте і зараз багато користувачів відчувають труднощі, самостійно виробляючи інсталяцію Windows. На приклад , вони стикаються з питанням про те, як розділити жорсткий диск при установці .
Вам знадобиться
  • Диск з дистрибутивом windows. Жорсткий диск.
Інструкція
1
Виберіть фізичний диск, на який буде встановлюватися операційна система. Якщо до складу пристроїв комп'ютера входить кілька жорстких диск ов, визначитеся з тим, який з них буде використовуватися для розміщення операційної системи. Диски можуть розрізнятися об'ємом. Також на диск ах можуть перебувати розділи з даними. Переконайтеся в тому, що обраний диск підходить за обсягом, а також на ньому не міститься важливих даних, які будуть втрачені при подальшому поділі диск а.
2
Видаліть всі розділи обраного диск а. Якщо на жорсткому диск е присутні вже створені розділи, то його розбиття бажаним чином можливо тільки шляхом видалення і створення розділів. Виділіть один з розділів жорсткого диск а. Натисніть клавішу D. З'явиться попередження про видалення розділу. Натисніть Enter. Відобразиться інформація про удаляемом розділі і запит на видалення. Натисніть клавішу L. Проробіть аналогічну операцію з іншими розділами жорсткого диск а, відведеного під установку операційної системи.
3
Сплануйте розбиття диск а. Продумайте на скільки розділів ви його розіб'єте і якого вони будуть обсягу. Як правило, оптимальним вважається розбиття жорсткого диск а на 2-3 частини. Особливу увагу приділіть вибору обсягу системного розділу. На системному розділі має бути достатньо місця для первинної інсталяції операційної системи і розміщення swap-файлу, а також має залишатися місце для створення точок відновлення та інсталяції прикладного програмного забезпечення (якщо планується встановлювати прикладні програми в цей розділ). Так, жорсткий диск об'ємом 250 Гб можна розділити на 2 частини, виділивши 40 гігабайт під системний розділ, а решту місця під розділ для зберігання даних. В цьому випадку передбачається, що прикладні програми будуть інсталюватися в папку Program Files, розташовану на системному розділі.
4
Розділіть жорсткий диск відповідно до розробленого плану розбиття. Виділіть рядок з написом "нерозмічена область" в секції, що відноситься до розбиваємо диск у. Натисніть клавішу C. В поле "Створити розділ розміром (МБ):" введіть значення обсягу створюваного розділу в мегабайтах. Якщо розміри розділів були обрані як гігабайти, просто переведіть їх в мегабайти, помноживши значення в гигабайтах на 1024. Натисніть клавішу Enter. Знову виберіть рядок з написом "нерозмічена область" і виконайте аналогічну операцію для створення інших розділів.
5
Завершіть поділ диск а. Виділіть розділ, в який встановлюватиметься операційна система. Натисніть клавішу Enter, виберіть тип файлової системи, яка буде створена при форматуванні і продовжите установку.
Зверніть увагу
При поділі диска при установці шляхом видалення і створення розділів, вся інформація на ньому буде втрачена. Перед установкою переконайтеся, що диск не містить важливої інформації.
Корисна порада
При установці форматуйте тільки системний розділ. Решта розділів можна відформатувати після установки Windows в фоновому режимі за допомогою менеджера дисків.