Як привчити цуценя до лотка.

У вашому будинку з'явився щеня, а разом з ним маленькі калюжки і купки? Цього можна уникнути: трохи ласки і терпіння і вашого вихованець навчиться ходити в спеціально обладнаний лоточок.
Інструкція
1
Перш за все варто пам'ятати, що маленького песика не виводити на вулицю доти, поки не поставлені всі необхідні щеплення. Як правило, цуценята проходять повний курс вакцинації до двомісячного віку. Тому для того, щоб в квартирі був порядок, необхідно привчити вихованця до тимчасового туалету.
2
Для початку уважно поспостерігайте за вихованцем. Зазвичай маленькі цуценята ходять в туалет після сну і годівлі. Як тільки малюк почав проявляти ознаки занепокоєння: крутитися, принюхуватися до підлоги - необхідно взяти його на руки і віднести у спеціально підготовлене місце. Для невеликих порід це може бути котячий піддон, наповнений папірцями, а для більш великих собак - шматок клейонки, також покритий папером.
3
Дочекайтеся, поки ваш вихованець зробить калюжку або купку в лоточке і щедро похваліть його. Можна пригостити малюка заздалегідь приготовленим шматочком чогось смачненького. Не сваріться на цуценя, якщо він не зрозумів одразу, чого від нього хочуть. Ласка і терпіння обов'язково допоможуть домогтися потрібного результату. Якщо щеня зробив калюжку в недозволеному місці - строго окрікніте малюка, візьміть на руки і віднесіть в туалет, потім похваліть вихованця.
4
Не потрібно тикати малюка мордочкою у власні випорожнення - цим ви нічого доброго не досягнете, тільки налякаєте цуценя. Та й мордочку потім доведеться мити вам - адже собаки не вміють вмиватися так, як, приміром, кішки.
5
Якщо щеня напаскудив у вашу відсутність, то лаяти його марно. Собака просто не зрозуміє за що її сварять. Просто візьміть шматочок папірця з туалету, опустіть її в калюжку і заберіть назад в туалет. Такий спосіб також ефективний - адже собаки прекрасно сприймають світ через призму запахів.
6
Багато власників маленьких порід продовжують використовувати лоток як туалет і для дорослого собаки. Це зручно для тих, хто не любить вигулювати свого вихованця по декілька разів на день. Для великих же порід лоток - це тимчасова міра, яка дозволяє зберігати в будинку чистоту до того моменту, коли прищеплена собака почне виходити на вулицю.
Велика собака не обійдеться без щоденних прогулянок на вулиці, проте багато господарів маленьких собачок привчають своїх вихованців ходити вдома в лоток. Якщо ви ще в дитинстві зумієте привчити до цього вашого йоркширського тер'єра, ви значно спростити життя собі і псові.
Вам знадобиться
  • - лоток;
  • - пелюшки або газети.
Інструкція
1
Щойно тварина з'явилася у вас в будинку, для нього вже повинен бути обладнаний туалет. Якщо щеня зовсім маленький, спочатку його можна привчити ходити на пелюшку або газетку, так як в лоток йому буде попросту важко забиратися. Обмежте простір, в якому буде знаходитися собака, однією кімнатою і застеліть значну частину підлоги пелюшками. Килим на цей час краще прибрати. Як тільки ви помітили, що малюк почав неспокійно себе вести - скиглити, крутитися і шукати місце, де можна справити свої справи, хапайте його і несіть на пелюшку. Після того, як йорк сходить в туалет, обов'язково похваліть його. Якщо собака все ж зробила свої справи в недозволеному місці, змочіть шматок пелюшки в калюжі, щоб наступного разу собаці було простіше орієнтуватися по запаху. У перші тижні бажано, щоб ви якомога більше часу проводили з цуценям і мали можливість в будь-який момент виправити його невірне поведінку і заохотити правильний вибір місця для туалету.
2
Поступово зменшуйте площа, зайняту пелюшками. Якщо ви бачите, що цуценя вже може потерпіти і добігти з іншої кімнати, де він грав, до туалету, пелюшку можна перекласти в те місце, куди ви надалі плануєте поставити лоток. Якщо у вас йоркширський тер'єр-дівчинка, ви можете облаштувати їй туалет в будь-якому куточку, якщо ж хлопчик, то при виборі місця слід враховувати, що він буде задирати лапу і може потрапити на меблі або шпалери.
3
Виберіть для цуценяти зручний лоток з бортиками, які не будуть йому заважати забиратися всередину. Для хлопчика можна придбати спеціальний лоток із стовпчиком посередині. Покладіть в нього пелюшку або газету, на яку йорк вже звик ходити. Якщо цуценя збентежить незнайома конструкція, можливо, перший час вам доведеться, як і раніше, садити цуценя в туалет при перших ознаках занепокоєння. Коли ж ваш йоркширський тер'єр звикне до лотка, пелюшку можна буде прибрати або замінити її на наповнювач.
Зверніть увагу
Ваш щеня йорка звик ходити вдома в лоток, однак це не означає, що його можна не виводити на вулицю. Намагайтеся вигулювати вихованця хоча б раз в день.