Папуги: Як розводити в неволі.

Розведення папуг - заняття не тільки цікаве, але і клопітка. Правильно підібрати клітку, стежити за їх поведінкою і, звичайно, не помилитися з вибором самих партнерів. Здійснивши ці кроки грамотно і своєчасно, вже через деякий час можна чекати красиве хвилясте потомство.
Вам знадобиться
  • - ящики для гніздування
  • - товчена шкаралупа
  • - тертий крейда
  • - тирса
Інструкція
1
Підберіть папуг чоловічого і жіночого роду. В даному випадку правильний вибір партнерів - головна умова вдалого репродукування. Сімейні »пари можуть дізнатися один одного з натовпу і завжди знаходяться разом. Тому вкрай важливо, вибираючи з молодняка, помічати вже утворилися пари і садити їх в одну клітку.
2
Організуйте гніздування. На даний момент використовується три види гнізд: горизонтальні, вертикальні і компромісні. Вертикальний ящик досить маленький. Його розміри 15х15х25 см, де 25 см - висота. Літок в діаметрі становить 4-5 см і знаходиться в 3см, рахуючи від верхнього краю. У центрі дна проробляється кругла западина, глибиною посередині від одного до двох сантиметрів. На жердинці самець годує самку, а потім і пташенят. Горизонтальний ящик має розміри 25x15x15 см, причому робиться всередині сходинка 3х10 см.
3
Виберіть компромісне гніздування, щоб позбавити від можливого пошкодження кладки або пташенят, що вилупилися при вході самки. Воно досить велике і не дозволяє пташенятам передчасно покидати гніздо.
4
В період гніздування обов'язково в клітку потрібно ставити товчену яєчну шкаралупу і тертий крейда. Самиці потрібно дуже багато фосфору і кальцію під час кладки яєць.
5
Слідкуйте уважно за папугами, помістивши їх в клітку. Дуже велику ступінь успіху дає кондиція папуг. Гарна кондиція у самця проявляється в синьому кольорі восковіци і підборіддя, зіркому погляді і гордовитою посадці тіла. У самки восковица і підборіддя коричневого кольору.
Зверніть увагу
спаровуються можна тільки жвавих і активних птіц.Гнездо, побудоване щодо компромісного варіанту, має головний недолік - його великі розміри (11х15х20 см) .Не варто забувати, що хвилясті папуги, на відміну від інших пернатих, чи не облаштовують гнізда, тому треба насипати 1-2 склянки тирси (краще березових) шаром 3см. Це буде підстилка для пташенят і яєць.
Корисна порада
Гніздування можна пристосовувати під свої потреби, причеплені гніздові ящики назовні. «Загравання» самця дуже виразні. Він може доторкнутися різким рухом дзьоба до дзьоба самки, погодувати її. Якщо самка влазить в гніздовий ящик і виносить опилки - це значить, що все вийшло.