Як мити люстру. Як помити плафони люстри не знімаючи.

Якщо ви стали помічати, що ваша ажурна люстра перестала світити як раніше, то проблема ховається в пилу, який осідає на ній. Особливо часто доводиться мити люстри в приватних будинках, коли опалення приміщення відбувається за допомогою природного газу або вугілля. В цьому випадку на плафонах осідає не тільки пил, але і жирний наліт. Не варто чекати, коли ваша люстра покриється рівним шаром пилу. Її краще мити частіше, інакше вона може просто не відмитися.
Інструкція
1
Переведіть вимикач в положення "викл". Акуратно зніміть плафони. Якщо у вас стоять енергозберігаючі лампочки і вони насилу проходять в отвір плафонів при знятті, попередньо викрутити їх, узявши за саму підставу цоколя.
2
Налийте воду в глибоку ємність і додайте миючого засобу. Якщо забруднення сильні, можете налити і трохи хлорки або відбілювача, якщо звичайно ваша люстра не пофарбована в яскравий колір - він може зблякнути. Якщо люстра НЕ відмивається, можете використовувати будь очищуючий гель (порошок не підійде). Промийте плафони з усіх боків і обполосніть, потім поставте стікати від води на сухе чистий рушник.
3
Акуратно протріть підставу люстри, на якому кріпляться плафони. Намагайтеся уникати контакту мокрих рук і місць, куди вкручуються лампочки, в іншому випадку, вас може вдарити струмом.
4
Протріть підсохлі плафони рідиною для стекол і прикрутіть їх назад. Після того як люстра зібрана, включите світильник, але не дивіться на нього. Іноді лампочки після вкручування лопаються, тому будьте обережні.
5
Щоб рідше мити люстру , змітайте з неї пил спеціальної мітелкою з синтетичних матеріалів. Купити її можна в господарському супермаркеті. Але робити це потрібно перед прибиранням, адже вся пил осяде на підлогу. Але це краще, ніж постійно знімати плафони і мити їх.
Красива люстра є окрасою будь-якого інтер'єру. Вона радує око і бездоганно висвітлює простір доти, поки пил не накопичиться достатнім шаром, щоб погасити блиск її прикрас і сяйво ламп. У такому випадку потрібно задуматися про миття люстри.
Вам знадобиться
  • - драбина;
  • - миючий розчин;
  • - м'яка тканина.
Інструкція
1
Визначтеся зі ступенем забруднення. Для легкого запорошеного нальоту достатньо буде сухого чищення. Скористайтеся стійкою драбиною. За її брак можна використовувати стіл, але ні в якому разі не будуйте піраміди з меблів, це може привести до травм.
2
Очистіть деталі світильника за допомогою м'якої тканини, якою ви зможете зібрати пил. Крім того, існують спеціальні щітки для пилу, які ефективно збирають її завдяки статичної електрики.
3
Отримавши доступ до люстри, визначте можливість її тимчасового демонтажу. Але найпростіше і безпечніше зняти окремі деталі, які можна буде ретельно промити і повернути на місце. Отже, акуратно від'єднайте все, що можна легко зняти. Це можуть бути плафони або прикраси.
4
Приготуйте миючий розчин, найбільш відповідний типу матеріалу, з якого виготовлені деталі вашої люстри. Для скла та кришталю ви можете використовувати звичайний засіб для миття посуду або спеціальні засоби. Мильний розчин не рекомендується, оскільки він може залишати ледь помітну пленочку на поверхні скла або кришталю, таким чином позбавляючи їх блиску. Також не варто розраховувати на допомогу абразивов і прального порошку. Вони можуть пошкодити гладку поверхню.
5
Промивши знімні деталі в миючому розчині, постарайтеся якомога ретельніше прополоскати їх у чистій воді, щоб не залишилося слідів кошти і з часом не з'явилися розводи на скляній поверхні. Для посилення блиску кришталю можна додати столовий оцет в останню воду для полоскання. Потім протріть кожну деталь м'якою тканиною.
6
При неможливості розбирання світильника на час миття приготуйтеся мити люстру на вазі. Для цього спочатку промийте всі деталі миючим розчином, уникаючи попадання вологи на електричні частини люстри. Протріть все ганчірочкою, змоченою у чистій воді, для видалення залишків миючого засобу. І на закінчення протріть м'якою тканиною насухо.
Зверніть увагу
Не забудьте знеструмити люстру, перш ніж приступати до її чищенні.