Як зробити розділ основним.

Для впорядкування інформації на жорсткому диску, він розбивається на кілька розділів: логічні диски, основний і базовий розділи. В системі Windows Vista диск може містити не більше чотирьох основних розділів, або трьох основних і одного додаткового. При цьому додатковий розділ може мати у своєму складі до 127-ми логічних дисків.
Інструкція
1
Для створення на жорсткому диску основного розділу можна скористатися спеціалізованою програмою. Однією з таких програм є Partition Manager Special Edition. Запустіть програму Partition Manager Special Edition і виберіть «Режим для досвідчених користувачів».
2
В меню зліва виберіть нерозмічену область, в контекстному меню натисніть на пункт «Створити розділ».
3
Необхідно задати параметри створюваного розділу. Тут потрібно вказати, що створюваний розділ є первинним, вибрати файлову систему і розмір розділу, а також задати ім'я у вигляді літери.
4
В меню «Зміни» виберіть пункт «Застосувати зміни», у вікні, підтвердіть операцію.
5
Залежно від швидкодії вашого комп'ютера, а також заданого розміру, процес може зайняти деякий час. По закінченні буде видано повідомлення про успішне завершення операції, основний розділ буде створений.
Бувають ситуації, коли операційна система встановлена на логічному диску . Щоб вона нормально працювала і завантажувалася, необхідно цей логічний диск конвертувати в основний. Просто не завжди операційна система може завантажитися з логічного диска. Також бувають випадки, коли на комп'ютері встановлено декілька ОС, причому встановлені вони на різні логічні диски. Тоді для запуску вибраної операційної системи потрібно логічний диск поміняти на основний.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, програма Norton PartitionMagic, доступ в інтернет
Інструкція
1
Для перетворення розділу потрібна програма Norton PartitionMagic. Скачайте останню версію програми, так як вона володіє більш широкими можливостями, і встановіть на комп'ютер.
2
Запустіть програму. Після її запуску уважно вивчіть інтерфейс. У правому вікні програми будуть відображені розділи жорсткого диска комп'ютера. Коли ви натиснете на значок жорсткого диска, з'явиться інформація про тип цього розділу.
3
Створити резервний розділ можна також за допомогою цієї програми. Для цього у вікні «Вибір завдань» натисніть по команді «Створити резервний розділ». З'явиться діалогове вікно. Прочитайте вступну інформацію і натисніть "Далі". В наступному вікні міняти настройки не потрібно, програма автоматично вибере всі параметри. Просто натисніть «Далі». Відкриється діалогове вікно з розділами жорсткого диска. Виберіть, з якого розділу використовуватиметься пам'ять для резервування. Далі виберіть обсяг пам'яті резервного розділу і його файлову систему. На завершення натисніть «Фініш».
4
Тепер виберіть логічний розділ, який хочете перетворити в основний. Потім у вікні «Операції над розділами" виберіть "Перетворити розділ». У вікні відзначте пункт «Первинний розділ». Він також може бути відзначений автоматично. Далі натисніть ОК. Буде запущений процес перетворення обраного вами розділу жорсткого диска. Але його ще потрібно активувати. Для цього у вікні «Операції в очікуванні» двічі клікніть правою кнопкою мишки по операції перетворення. Потім натисніть «Застосувати».
5
Комп'ютер буде перезавантажений. Дочекайтеся повного завантаження операційної системи. Тепер вибраний вами логічний диск перетворений в основний.
Зверніть увагу
Врахуйте - при перетворенні логічного диска в основний завжди існує ризик втрати завантажувальних файлів системи. Тому на диску рекомендується створити резервний розділ, з якого при необхідності буде відновлена інформація.