Як не зіпсувати двигун.

Важко уявити сучасної людини без машини. Адже саме з його допомогою ми можемо вільно пересуватися. Для когось автомобіль - це просто засіб для пересування, а для когось автомобіль - хобі, джерело задоволення. Однак, незалежно від того, чим є для вас автомобіль, необхідно подбати про довговічність самого важливого органа вашого залізного друга - мотора.
Вам знадобиться
  • керівництво по експлуатації вашого автомобіля, якісний бензин, список популярних автофорумів
Інструкція
1
Насамперед подбайте про хороше бензині. Рекомендується заправлятися завжди на одній і тій же заправці або заправках однієї мережі. Слідкуйте за якістю бензину при виборі заправки. Зараз багато спеціалізованих компаній займаються проведенням незалежних експертиз якості бензину. Почитайте інформацію на автофорум, там автомобілісти розповідають про свій досвід заправки на різних АЗС. Не женіться за дешевим бензином. Якщо бензин занадто дешевий, то є ймовірність, що він неналежної якості. Використовуйте присадки для підвищення октанового числа.
2
Дізнайтеся, яке навантаження здатний витримувати ваш двигун без детонації, іншими словами, без стуку. Щоб з'ясувати це, поступите таким чином: якщо у вас механічна коробка передач, то набравши швидкість 60-70 км/год і включивши четверту передачу, почніть плавно натискати на педаль газу до того моменту, поки не з'явиться стукіт в двигуні. Постарайтеся запам'ятати положення педалі газу при появі стуку і в майбутньому не перевищуйте цей рівень. Якщо у вас автоматична коробка, то просто пограйте з педаллю газу і прискоренням.
3
Уважно вивчіть керівництво по експлуатації вашого автомобіля, в ньому описані технічні особливості вашого автомобіля. Наприклад, турбірованному двигуну перед тим, як заглушити, необхідно дати трохи попрацювати на холостих обертах.
4
Уважно слідкуйте за роботою двигуна. Вчасно проводите технічний огляд на спеціалізованих станціях. Міняйте масло та інші витратні матеріали точно за розкладом. Щоб не заплутатися, заведіть бортовий журнал. При появі будь-яких побічних ефектів при роботі двигуна негайно звертайтеся в сервіс.
Корисна порада
Після покупки автомобіля уважно вивчіть керівництво по експлуатації