Як визначити вік кішки.

Домашній вихованець - це не тільки друг і помічник, але і колосальна відповідальність. Вибираючи папугу або кота, ви розумієте, що це тварина залишиться з вами на довгі роки. Однак іноді улюбленці без попередження входять у наше життя. Їх можна отримати в подарунок або підібрати на вулиці. В цьому випадку краще всього відразу віднести тварину до ветеринара. Він зробить висновок про здоров'я і віком кішки або собаки. Але це не завжди вдається. Як же в домашніх умовах визначити вік звірка? Розглянемо кілька варіантів. Для прикладу візьмемо одне з найпоширеніших домашніх тварин - кішку.
Вам знадобиться
  • Отже, для того щоб визначити вік кішки, вам знадобиться як слід оглянути тварину. Тому бажано, щоб воно не виривалося і було привчене до рук.
Інструкція
1
Якщо ваша кішка ще кошеня, то для визначення віку варто просто уважно поспостерігати за своїм домашнім вихованцем. Статева зрілість настає у кошенят в 7-8 місяців, тому при перших проявах сексуальної активності можна обчислити і приблизний вік. Однак цей метод має деякі вади. У різних порід кішок період настання статевої зрілості різний, це може залежати від розміру і ваги тварини, а також умов його проживання. В деяких випадках він коливається від 6 до 15 місяців.
2
Одним з найбільш точних методів визначення віку кішки є огляд зубів. Для цього візьміть тварина і уважно вивчіть його зубні пластини. Вважається, що в певному віці у кішок спостерігається стирання певних частин зубів. У міру сточування їх поверхня стає овальної.
3
Тепер спробуємо визначити вік кішки. Уважно розгляньте різці тварини. Справа в тому, що зуби кішки мають багатоступінчасті краю. Зазвичай на верхніх різцях по 3 ступені, а на нижніх по 2. Це і допомагає у визначенні віку. Якщо поверхня всіх зубів повністю сточена, але все різці на місці, то це означає, що вашому вихованцеві близько 6 років. До 2-3 років стираються центральні та середні різця на нижній щелепі. А от якщо такі сліди є і на верхній щелепі, то кішці 3-4 роки. До 5 років спостерігається зміна іклів.
Зверніть увагу
Цей метод визначення також не можна назвати стовідсотковим. Багато в чому стан зубів тварини залежить від їжі, яку воно їсть. Наприклад, помічено, що різці у кішок, які люблять риб'ячі кістки, стираються набагато раніше.
Корисна порада
Після 10 років вік кішки можна дізнатися по випаданню зубів. Спочатку випадають центральні різці. У зовсім старих тварин можуть бути відсутні ікла.