Як вийти в дос.

Остання офіційна версія дискової операційної системи MS-DOS була випущена в 2000 році, а в дистрибутивах сучасних версій Windows цієї ОС немає. Якщо часткова імітація команд DOS достатня для реалізації ваших цілей, то можна скористатися емулятором командного рядка, який ще залишається в Windows.
Інструкція
1
Для доступу до інтерфейсу командного рядка спочатку слід відкрити діалог запуску програм Windows. Зробити це можна відкривши на кнопці «Пуск» головне меню (клавішею WIN або мишкою) і вибравши в ньому рядок «Виконати». В якості альтернативного способу скористайтеся «гарячими клавішами» WIN + R.
2
В діалоговому вікні наберіть команду з трьох букв - cmd. Після цього натисніть клавішу Enter або клацніть мишкою кнопку «OK». Таким способом ви відкриєте вікно терміналу інтерфейсу командного рядка.
3
Щоб дізнатися, які з команд DOS вам доступні в цьому емуляторі, наберіть команду help і натисніть Enter. У вікні терміналу будуть надруковані імена команд і пояснення до них.
4
Є й ще одна можливість скористатися дисковою операційною системою - в сучасних версіях ОС все ще існує можливість створювати завантажувальні дискети MS-DOS. C її допомогою ви можете замість ОС Windows завантажити ОС DOS. Якщо у вас є дискета, а в вашому комп'ютері встановлений дисковод, то вам треба спочатку в ОС Windows запустити файловий менеджер (Провідник). Це робиться подвійним клацанням по іконці «Мій комп'ютер» або натисканням клавіш CTRL + E.
5
Потім вставте дискету і в провіднику клікніть правою кнопкою мишки значок дисковода. В контекстному меню виберіть рядок «Форматувати».
6
Відкриється вікно з настройками цієї операції і самій нижній рядком у ньому буде напис «Створення завантажувального диска MS-DOS». Поставте відмітку в чекбоксі навпроти неї, а інші настройки залиште без змін. Потім натисніть кнопку "Почати" для запуску процедури.
7
Тепер у вас є завантажувальна дискета з файлами дискової операційної системи. Залишилося перезавантажити комп'ютер, виставивши в BIOS вказівку завантажуватися з пристрою читання флоппі-дисків. Зробивши це, ви зможете попрацювати в середовищі MS DOS.