Як вивчити великий обсяг інформації.

Обсяг матеріалу, який необхідно вивчити до іспиту, завжди досить серйозний, але вчити його слід ґрунтовно. При вивчанні інформації корисно промовляти всі вголос, можливо, навіть голосно, підключаючи механічну пам'ять. Вчити буде корисніше ввечері, спираючись на складений план.
Інструкція
1
Перш за все, необхідне складання плану по ходу читання матеріалу і виписування на окремий листок понять, які слід вивчити. Після виконання цієї роботи розповідаєте усно все, що запам'ятали, спираючись на складений план. Підключайте механічну пам'ять - ходите по кімнаті, гризіть олівець, теребите що-небудь в руках. Для того щоб інформація закріпилася, повторіть все вивчене на наступний ранок. Не намагайтеся відтворити всі деталі якнайдетальніше, головне згадати основні "якоря".
2
Щоразу при повторенні згадуйте не тільки останній з вчинених блоків інформації , а все з самого початку, але з недавнім матеріалу приділяйте більше часу та уваги. Коли все вже буде вивчено, перегляньте всі складені плани ще раз, але не намагайтеся повторювати безпосередньо перед здачею іспиту чи заліку. Це може привести до того, що у вас в голові станеться плутанина.
3
Процес запам'ятовування можна значно спростити, якщо знати, який вид пам'яті у Вас переважає. Традиційна школа найчастіше робить упор на розвиток в учня зорової та кінестетичний (при письмі) пам'яті. Тому, читаючи текст, робіть олівцеві помітки, виділяйте маркером, малюйте символи на полях. Ще добре допомагає конспект і власноручне виготовлення шпаргалок. Але конспект не повинен бути просто переписуванням того, що ви вже підкреслили в підручнику. Складайте таблиці, схеми. Є ще такий цікавий метод - кластер. Пишеться заголовок (наприклад, війна 1812 року) і вся необхідна інформація для запам'ятовування групується за категоріями або блокам: воєначальники росіяни, воєначальники французькі, поля битв і т.п.
Зверніть увагу
Інформація, на жаль, рідко запам'ятовується з першого разу надовго. Якщо ви не належите до геніїв-мнемоніку, тоді повторюйте матеріал двічі. Ідеальний варіант організації роботи: перший раз повторюєте ввечері, а другий раз - вранці.
Корисна порада
Якщо у вас залишилася пара днів до іспиту, вам допоможе нещадне обрубування всяких подробиць і засвоювання систематики та загальних принципів науки. Це як мінімум допоможе вам зробити вірні висновки, відповідаючи точно на задане питання.